Projekt Życie: czas życia dany przez Boga

O terminach, czyli o określonym i podarowanym przez Boga czasie mówi w kolejnym odcinku Tomasz Łosiewicz SDS - psycholog i terapeuta.

 

Terminy - czas życia dany przez Boga do realizacji projektu

 

Tak jak Wielki Post ma swój początek i koniec, tak i projekt: życie je ma. Zaczyna się poczęciem i kończy naturalną śmiercią. I choć to takie oczywiste, to jednak człowiek o tym zapomina. Być może dlatego, że nie zna dokładnej daty śmierci i myśli, że nie ma końca - że jego życie doczesne jest nieskończone. Termin końcowy jednak jest i nagli, by zdążyć na czas z realizacją projektu.

 

Spojrzenie na własne życie z uwzględnieniem śmierci okazuje się bardzo ważne. Skoro przyjdzie, to może warto powierzyć się Twórcy naszego Projektu życie - czyli Bogu? Ważne okazuje się spojrzenie z perspektywy śmierci na własne życie. Skoro przyjdzie, to może warto powierzyć się Twórcy naszego Projektu życie - czyli Bogu?

 

 

Zapraszamy do oglądania!

 


 

 

"Plan Boga my realizujemy w pewnym czasie w pewnej przestrzeni, czyli urodziliśmy się wtedy a nie kiedy indziej. I też nasze życie się zakończy. Co to znaczy? Spotkamy się ze śmiercią. Na co dzień nie lubimy myśleć o śmierci..."


Tomasz Łosiewicz SDS

 

 

___________________

 

Projekt: życie to seria 9 odcinków filmowych, opowiadających o życiu człowieka językiem pisania projektów, językiem mądrego planowania. Na każdą niedzielę Wielkiego Postu oraz na Środę Popielcową przygotowaliśmy jeden 7-minutowy odcinek - będzie to niekonwencjonalna droga wideo-refleksji, prowadząca aż do Zmartwychwstania Pańskiego.

 

Czym jest życie? Co to znaczy, że człowiek żyje? Można żyć i nie znać życia naprawdę. Jak ważne jest zastanowienie się nad własnym istnieniem dowodzi czas Wielkiego Postu, który ma swój określony początek i koniec, który przede wszystkim ma cel… tak jak życie każdego, jednego człowieka.


Na każdą niedzielę Wielkiego Postu oraz na Środę Popielcową przygotowaliśmy jeden 7-minutowy odcinek - będzie to niekonwencjonalna droga wideo-refleksji, prowadząca aż do Zmartwychwstania Pańskiego.


 

Może warto uwierzyć, że życie jest warte tego, aby je przeżyć?
Zapraszamy na wielkopostne rozmyślania nad Projektem: życie.

 

Katolik.tv

 

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?