Czy rzeczywiście nie ma Mszy o uzdrowienie? Odpowiada Remigiusz Recław SJ

"Psychomanipulacją jest ogłaszanie podczas Mszy czy nabożeństw o uzdrowienie, że oto w tej chwili Pan Bóg uzdrawia tego czy innego, konkretnego uczestnika takiej modlitwy" - powiedział biskup Czaja >>. Remigiusz Recław SJ wyjaśnia kwestię "Mszy o uzdrowienie".

 

 

***

 

3 zasady modlitwy o uzdrowienie

 

Czy są sytuacje, w których powinniśmy przestać modlić się o uzdrowienie? Jak je rozpoznać? Na te pytania nie ma prostej odpowiedzi, nie istnieje bowiem w tej kwestii twarda zasada. Modlitwa o uzdrowienie to nie wypełnianie książkowych instrukcji, lecz pozwolenie Duchowi Świętemu, aby tańczył. Czytaj dalej >>

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.22

Liczba głosów:

23

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

tapetaa 20:49:26 | 2019-04-21
Koleżanka z pracy namówiła mnie do założenia konta na datezone.com. Reklamują się jako największy portal randkowy w Polsce. Nieśmiało, w dzień zmartwychwstania zrobiłam podkuszona konto. Tego się nie da opowiedzieć. Powinno się zgłaszać wikarego prosto do biskupa czy pierwsze do proboszcza?

Oceń 4 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Dariusz Piórkowski SJ 15:59:32 | 2019-04-21
Tak, to jest prawda, że każda msza św. jest modlitwą o uzdrowienie. I myślę, że nie byłoby specjalnych "mszy o uzdrowienie", gdyby powszechnie w katechezach i kazaniach przedstawiało sie Eucharystię także jako sakrament leczący. A o tym się prawie nie mówi. Więc gdy nagle ktoś organizuje "mszę o uzdrowienie" wiernym wydaje się, że to jest coś specjalnego, innego niż w ich parafii. Zresztą, wszystkie sakramenty uzdrawiają człowieka i uzdalniają do dobra.

Natomiast wydaje mi się, że bp. Czai chodziło o coś innego. O stwarzanie wrażenia, że są jakieś "specjalne" msze o uzdrowienie, jakieś inne. Podobnie wiele osób myśli, że zwykła spowiedź niewiele pomoże, ale egzorcysta na pewno, bo ma jakąś extra władzę. To o ten efekt chodzi. 

Po drugie, mnie się wydaje, że jednak uzdrowienia są czymś nadzwyczajnym.  Bycie na Eucharystii dla Pana i wspólnoty Kościoła, nawet jeśli przez lata nie doświadczę uzdrowienia z choroby czy jakiejś słabości, jest wyrazem większej wiary. Poza tym, jak rozumieć samo uzdrowienie. Czasem polega ono na tym, że Bóg daje siłę i cierpliwość, aby jakieś uciążliwości, choroby, słabości znosić. 

Oceń 12 17 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ewcia 12:04:33 | 2019-04-21
O. Recław musiał odpowiadać pokrętnie, bo nie może narażać się biskupom i powiedzieć, że głupoty gadają, a on jest mądrzejszy od nich.

Oceń 10 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

GrzesiekQ 11:13:13 | 2019-04-21
"Psychomanipulacją jest ogłaszanie podczas Mszy czy nabożeństw o uzdrowienie, że oto w tej chwili Pan Bóg uzdrawia tego czy innego, konkretnego uczestnika takiej modlitwy" - powiedział biskup Czaja >>. Remigiusz Recław SJ wyjaśnia kwestię "Mszy o uzdrowienie".

Manipulacją jest twierdzenie, że o.Recław cokolwiek wyjaśnił w kwestii psychomanipulacji. Odniósł się pokrętnie do fałszywego sformułowania "msza św. z modlitwą o uzdrowienie". O drugiej części wypowiedzie bp.Czai o psychomanipulacji nie POWIEDZIAŁ ANI SŁOWA.

Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa!

Oceń 13 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?