Adam Szustak OP: jak poradzić sobie, gdy masz kryzys? Co zrobić, żeby było lepiej? [WIDEO]

"Jak przejść przez trudne doświadczenie? Jak dać sobie radę w ciężkim czasie?" - bardzo cenną wskazówkę daje Adam Szustak OP.

 

Dominikanin wskazuje, że historia naszego życia może przypominać historię Jezusa, który w pierwszym okresie


"Potem wydarza się góra Tabor, po której wszystko zaczyna się psuć" - mówi Adam Szustak OP - "Jego droga staje się drogą do Jerozolimy, gdzie będzie musiał oddać życie".

 

Jak mówi o. Szustak, doświadczenie góry Tabor było przełomowe, ponieważ Jezus otrzymał tam, w czasie przemienienia, niejako nową tożsamość. "Tam usłyszał głos Ojca" - mówi dominikanin. To tam dowiedział się, że Ojciec go kocha - "z tą wiedzą Jezus nie waha się już iść do Jerozolimy".

 

Kaznodzieja opisuje też historię z pierwszego czytania z ostatniej niedzieli, które opisuje doświadczenie ciemności, ogromnych trudności Abrama.

 

"Co mu pozwala przez nie przejść?" - na to pytanie ojciec Szustak odpowiada w swoim filmie. "To totalne doświadczenie miłości" - jak wskazuje dominikanin, zarówno Jezus, jak i Abram, otrzymali to doświadczenie od Boga. "Jesteśmy w stanie przejść przez jakieś trudne doświadczenie wtedy, gdy jesteśmy też upewnieni w miłości" - mówi o. Szustak.

 

Jak podkreśla dominikanin, trzeba dbać o relację z Bogiem na modlitwie, w czasie adoracji; nie być tym, kto traktuje modlitwę jako rytuał, jako prawny obowiązek.

 

O. Szustak wskazuje, że to modlitwa otwarta na relację jest źródłem siły, która płynie z doświadczenia, że jesteśmy umiłowani przez Ojca.

 

"To wezwanie do duchowej roboty" - mówi dominikanin.

 

Obejrzyjcie film, warto:

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.14

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook