"To Bóg mówiący do nas". Jak się modlić, żeby usłyszeć Jego głos?

(fot. pl.depositphotos.com)

- Czasami zbytnio komplikujemy modlitwę. Modlitwa to bycie cicho w obecności Jezusa. Może zadanie mu jednego pytania i słuchanie. Ale nie uchem, tylko sercem - mówi o. Joseph Marie Dean.

 

Bracia z Bronxu poprowadzili akademickie rekolekcje w Rybniku. W czasie spotkania dla mężczyzn o. Joseph zapewnił, że Jezus mówi do każdego z nich, co nie musi wiązać się z tym, że usłyszą tembr jego głosu: - Musimy nauczyć się słuchać, aż będziemy mieli dobre inspiracje, dobre myśli. To Bóg mówiący do nas - powiedział.

 

Łaska do prowadzenia rodziny 

 

Franciszkanin wyjaśnił, że Bóg zaprasza mężczyzn do duchowego przewodnictwa rodzinie. Zaznaczył, że nie chodzi o to, że mąż ma rządzić w domu, ale o to, że otrzymał od Boga "łaskę do prowadzenia rodziny".

 

- Trzeba zaufać tej łasce, którą Bóg dał wam jako mężom i ojcom. Ta łaska nie zależy od tego, jak jesteście zdolni i inteligentni. To jest specjalna łaska dla ciebie. Ale musisz korzystać z tej łaski. Módl się o to razem z żoną - mówił. 

 

Pytaj Boga o wszystko to, co ważne

 

Zachęcił, aby pytać Boga o wszystko to, co ważne, np. o sprawy związane z podjęciem pracy albo szkołą, do której rodzice planują wysłać swoje dzieci. 

 

Opowiedział o córce swojego brata, która wybierała się na uniwersytet. - Moja mama modliła się w tej sprawie i poczuła, że jej wnuczka nie powinna tam iść. Zapytała mojego brata z żoną, czy się w tej sprawie modlili. Odpowiedzieli: "Ale to jest jedna z najlepszych szkół".

 

"Ale czy modliliście się?". "Nie rozumiesz, to jest bardzo dobra szkoła". "Ale czy modliliście się? Bo ja się modliłam i poczułam, że to błąd". Po czterech latach z dziewczyny, która myślała o pójściu do zakonu, moja bratanica stała się kobietą, która nie wierzy, że jest Bóg. Wyszła całkiem poza wspólnotę Kościoła. Pytanie mojej mamy było bardzo ważne - relacjonował.


Zaznaczył, że Bóg chce dla nas nieba i tylko to się liczy.

 

Tak działa wyzwolenie, które chce ci dać Bóg >>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook