Czy muzułmanie i chrześcijanie wierzą w tego samego Boga? [WIDEO]

Przy okazji wizyty Franciszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich warto wyjaśnić kilka spraw. Nasza wiara w Jednego Boga jest jedną z nich. Obejrzyjcie ten krótki filmik, który tłumaczy wszystko w prosty sposób.

 

Czy muzułmanie wierzą w tego samego Boga co katolicy? [WYJAŚNI...

Dziś trudna kwestia i kontrowersyjny temat. Ale postanowiliśmy zbadać sprawę. Co sądzicie? Jeśli macie pytania dotyczące tematu islamu lub jakiejkolwiek innej kwestii --> zostawcie je w komentarzu!

Opublikowany przez DEON.pl Piątek, 20 października 2017

 

Dlaczego publikujemy takie materiały? Jak wyjaśnił to ks. Rajewski: - Potrzebne jest, zwłaszcza ze strony duchownych, dążenie do wzajemnego poznania religii, kultury oraz tradycji chrześcijaństwa i islamu, ale też stworzenie przestrzeni dla wspólnego podejmowania działań zarówno w kwestiach edukacyjnych i społecznych, jak i religijnych. "Wierzymy bowiem - napisali w swoim Oświadczeniu z okazji XIX Dnia Islamu w Kościele katolickim członkowie Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów - że czerpanie z dobrych zasobów obu naszych religii nie tylko nie stanowi zagrożenia dla żadnej z nich, ale przeciwnie - na gruncie społecznym pomaga nam utrwalać te wartości, które są nam wspólne. Wśród tych wartości na pierwszym miejscu stawiamy troskę o człowieka i jego godność, zaś na gruncie religijnym - pogłębienie naszej własnej (odpowiednio: katolików i muzułmanów) wiary oraz lepsze jej rozumienie".

 

Kraj, w którym chrześcijanie i muzułmanie żyją w pokoju >>

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.09

Liczba głosów:

136

 

 

Komentarze użytkowników (45)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

tomasz.t1 22:52:40 | 2019-02-05
Witam. Muzulmanie wierza w 'tego samego Boga' Stworce i Sedziego, ale nie w 'takiego samego Boga' Jednego-Jedynego i Troistego czyli Ojca, Syna i Ducha Swietego. To wcielony Bozy Syn objawil nam prawde o istocie i tejemnicy wewnetrznej Boga. Skoro Bog jest miloscia musi byc Trojca osob, bo milosc jest relacyjna i plodna. Ojciec odwiecznie rodzi Syna w milosci i mocy Ducha Swietego. I dlatego plodna milosc mezczyzny i kobiety stajaca sie rodzina (ojciec, matka i dziecko) oddaja najpelniej obraz Boga. 

Oceń 9 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

zlapacautko 22:21:45 | 2019-02-05
Jest cała masa sekt, które dopisały sobie do Biblii własne książki, robiąc z nich prawdę objawionę. Z punktu widzenia nauki Kościoła jest to zwykły bełkot i mamienie. Czemu Koran miałby być tu wyjątkiem? "Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!" (Ga 1, 7)

Oceń 18 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

sagneale 21:41:50 | 2019-02-05
Wszystkie tezy, że to niby ten sam Bóg, wzięły się z przyczyn politycznych, a nie teologicznych - naukowo taka nie ma żadnych podstaw i nie da jej się obronić. Nawet Jan Paweł II tego w żaden sensowny sposób nie uzasadnił. Zresztą, na logikę, gdyby tak było, to wszyscy powinniśmy przyjąć jako koran jako księgę objawioną i przejść na islam. Muzułmański Allah może być demonem lub po prostu wymysłem szaleńca, ale na pewno nie jest Bogiem. Zresztą, jeśli dokładnie zbadać korzenie i realia czasów Mahometa, to zobaczymy, że Allah ma więcej wspólnego z pogańskimi bożkami z tamtego rejonu niż z chrześcijaństwem.

Oceń 20 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jarek_999 18:50:17 | 2019-02-05
Proszę też o odpowiedź:
1) jaki argument dać muzułmaninowi, aby został chrześcijaninem, skoro wg Was on już wierzy w tego samego Boga
2) co powiedzielibyście byłym muzułmanom, którzy po wyrzekając się Allaha i Mahometa, czyli islamu, ryzykowali i ryzykują życie dla Jezusa i wiary chrześcijańskiej?

Oceń 31 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jarek_999 18:29:41 | 2019-02-05
W temacie chrześcijaństwo - islam trzeba rozróżnić dwie rzeczy. Nauka Jezusa i wymagana postawa ucznia względem wszystkich ludzi, w tym muzułman, jest następująca: Mt 5, 43-43 "Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują;" (J 13, 34) "Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie."
Chrześcijaństwo i islam wierzą w jednego Boga w rozumieniu takim, że nie ma innego poza Nim, ale nie w tego samego Boga w sensie prawdy o Samym Sobie, którą Sam o Sobie objawia. No chyba, że ten jeden Bóg ma schizofrenię i przeczy Sam Sobie, dając ludzkości różne prawdy wiary. Bo chrześcijanom objawia się jako Jeden Święty: Ojciec, Syn i Duch Święty, a muzułmanom jako Jeden Święty, "ale daleki od posiadania syna." Chrześcijanom Bóg wcielony - Jezus Chrystus - objawia, że powstanie po Nim wielu fałszywych proroków, aż tu nagle ten sam Bóg daje nowego proroka - Mahometa, łącząc konieczność wiary w Siebie z wiarą w tego proroka: "Nie ma boga prócz Boga (jedynego), a Mahomet jest jego Prorokiem". Nie opowiadajcie więc kłamstw, że to ten sam Bóg, bo Bóg dokonał pełni objawienia w Jezusie Chrystusie i nie potrzebuje żadnego Mahometa, aby dalej pouczać ludzkość, mieszając przy tym objawieniem i naukami na przestrzeni czasów. Dz, 4 12 I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni». To imię to Jezus Chrystus. Duch, którego daje Jezus nie pozwala mi czcić Boga pod imieniem/słowem Allah, bo to odnosi mnie do całkowicie innego bytu.

Oceń 26 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jarek_999 18:27:13 | 2019-02-05
Proszę autorów filmiku o nagranie jak czczicie Allaha - skoro to ten sam Bóg (Jeden w Trójcy), to proszę bardzo - od dzisiaj stosujcie słowo "Allah" i nie zapomnijcie dodać, że wierzycie też w jego proroka Mahometa, bo to nierozłączny element islamu.
No proszę na modlitwie indywidualnej lub Mszy świętej od dzisiaj uwielbiać Boga stosując zamiast imienia "Ojciec" słowo "Allah"? Proszę spróbować i dać znać jak poszło.
Kościół katolicki oficjalnie wcale nie naucza, że to ten sam Bóg - w deklaracji Nostra Aetate nie ma nic takiego napisanego. Stwierdzenie o szacunku do "czcicieli jedynego Boga" nie orzeka, że to ten sam Bóg.

Oceń 26 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

adagan 15:18:36 | 2019-02-05
Proponuję przeczytanie Wspólnej deklaracji Papieża i Wielkiego Imama Al-Azharu o ludzkim braterstwie dla pokoju na świecie i zgodnego współistnienia. Nie bądźmy tymi, którzy przeszkadzają.

Oceń 12 97 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

patyk 13:28:53 | 2019-02-05
Święty Jan zdefiniował Antychrysta w ten sposób: Ten właśnie jest Antychrystem, który nie uznaje Ojca i Syna (1 J 2, 22).

A to właśnie to islam chełpi się dokładnie tym, że odrzuca wiarę w Ojca i Syna: Allach nie zrodził i nie został zrodzony (Koran 112.3)

Oceń 1340 132 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Mawak 13:03:21 | 2019-02-05
Wspólne wartości katolików i muzułmanów? To mam dwa pytań:
1. Czy w Ewangelii znajdziemy gdzieś wezwanie do mordowania niewiernych?
2. Czy w Koranie można gdzieś znaleźć wezwanie do miłowania nieprzyjaciół i modlitwy za tych, którzy nas nienawidzą?
Z tymi wspólnymi wartościami jest tak, jak ze wspólnymi wartościami Kościoła i komunizmu: teoretycznie zarówno Kościół, jak i komunizm jako głowny cel stawia dobro człowieka. Mam już tyle lat, że pamiętam, jak to ztymi wspólnymi wartościami bywało, nawet gdy komunistyczna władza w Polsce chyliła się już ku upadkowi.
Mówienie o wspólnych wartościach naszego Kościoła i muzułmanów to zaklinanie rzeczywistości.

Oceń 58 5 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook