"Szalona siostra" Teresa płynie z ikoną do Panamy. Inspirację wymodliła po krakowskich ŚDM

(fot. bdnp.pl)

"Coraz bardziej przekonujemy się, że mamy w Zgromadzeniu szaloną Siostrę (…). Czasem nam się wydaje, że ona nawet nie śpi. Każdą chwilę poświęca apostolstwu. Szuka ludzi, miejsc, form zaangażowania oraz wsparcia duchowego i materialnego" - czytamy na stronie Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej.

 

Siostra Teresa pracuje w Danii, gdzie wraz z międzynarodową grupą młodzieżową przygotowała projekt "Boże Zbawienie i Boże miłosierdzie". Projekt polegał na przygotowaniu ikony poświęconej tematyce miłosierdzia, który zaprezentowano podczas ŚDM w Krakowie.

 

Wkrótce po zakończeniu imprezy siostra wymodliła drugie przedsięwzięcie. Jego efekt już płynie do Panamy na pokładzie statku "Dar Młodzieży".

 

(fot. bdnp.pl)

 

To ikona Amen. Inspirację siostra Teresa zaczerpnęła z tematów, które papież Franciszek przygotował na najbliższe Światowe Dni Młodzieży. Hasłem przewodnim tego spotkania są słowa "Oto ja służebnica Pańska. Niech mi się stanie według słowa Twego".

 

Młodzież z aż 26 krajów pracowała nad ikoną, a projekt powstawał podczas modlitwy i kontemplacji. Obraz wykonano unikatową techniką "stemplowania za pomocą ołówka z gumką i farb akrylowych" dzięki czemu "sprawia wrażenie zarówno różnorodności, jak i podobieństwa nas wszystkich do Boga Stwórcy".

 

(fot. bdnp.pl)

 

"Ikona przypomina tkaninę z różnorodnych i drogocennych perełek, które są ze sobą ściśle spojone. Obrazuje to wszystkich ludzi na świecie jako jedną rodzinę, którą Bóg stworzył z wielkiej miłości i do miłości. Pomimo jakichkolwiek różnic kulturowych i społecznych, stopnia zamożności, bycia akceptowanym bądź zapomnianym musimy wiedzieć, że Bóg jest wśród nas. Niczym dobry Ojciec patrzy i czuwa przy nas nieustannie" - czytamy na stronie sióstr służebniczek.

 

"W ikonie jest miejsce dla każdego człowieka. Ona przyciąga młodych ludzi, gdzie czują się dowartościowani i akceptowani pomimo różnic kulturowych" - zaznaczają siostry.

 

(fot. bdnp.pl)

 

Ikona ma bardzo bogatą symbolikę. Wzrok Maryi jest skierowany w dół, "co wyraża pokorę i oddanie Bogu". Patrzy na "swojego Syna Jezusa. Ona jest całkowicie z Nim zjednoczona, zostaje Matką Zbawiciela. Maryja uwielbia Go w Swoim łonie i jest jak żywe Tabernakulum, gdzie nosi Chrystusa pod Swoim sercem przez 9 miesięcy".

 

Matka Boża ma na sobie czerwony płaszcz, który oznacza macierzyństwo, a nad jej głową jest korona z 12 gwiazdami. Sfera niebieska symbolizuje Boga Ojca. Zstępujący w postaci gołębicy Duch Święty dokonuje Wcielenia Syna Bożego w łonie Maryi Dziewicy.

 

(fot. bdnp.pl)

 

Na ikonie widzimy też Dzieciątko, które zaprasza nas do Ojca. "Jego oczy pełne są dobroci i nieskończonej miłości, która ma moc ogarniać i zbawiać miliardy tych, za których umarł. (...) Twarz Chrystusa promieniuje łagodnością do ludzi i zaprasza nas, aby wzbudzać w nas tęsknotę za Bogiem, który jest także naszym Ojcem" - komentują siostry.

 

Delegacja uczestników projektu udała się do Rzymu by prosić o błogosławieństwo papieża Franciszka, a teraz płynie z ikoną do Panamy.

 

(fot. bdnp.pl)

 

Siostra Teresa zbiera całą dokumentację na temat jej pielgrzymki, dlatego prosi o kontakt:

 

e-mail: [email protected]

 

profil na Facebooku: Søster Teresa Piekos / Ikona Amen Projekt Wyd

 

telefon komórkowy: +4550197534 (dostępny także na Messenger i Whats App)

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.29

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

mniszka 20:40:20 | 2019-01-20
Siostra Teresa nie płynie z ikoną do Panamy....
Ikona płynie, owszem, ale s. Teresa jest w Danii.

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook