Jak przetrwać przy wigilijnym stole? Święta a konflikty w domu

Dla bardzo wielu z nas to jedne z najgorszych i najcięższych chwil, jakie mogą być. Kiedy powinno być tak dobrze, a wcale tak nie jest.

 

Święta to magiczny czas

 

"Święta to czas, o którym się zazwyczaj wszędzie mówi, że to jest taki piękny czas, taki magiczny czas" - mówi o. Adam Szustak.

 

Niestety, nie dla wszystkich to tak radosne chwile i to właśnie do nich mówi kaznodzieja: "Proszę, żeby mi wybaczyli wszyscy ci, którzy mają fantastyczne święta, spędzają święta w kochających rodzinach. Wy macie to, czego potrzeba. Jeżeli w tym wszystkim macie Pana Boga i Jego w te święta spotykacie, to już w ogóle niczego nie potrzebujecie. Nie marnujcie czasu i nie oglądajcie".

 

Do tych, którzy mają odwrotnie

 

O. Adam podkreśla, że w jego przekonaniu takie osoby to zdecydowana większość. Kiedy myśli o świętach, o narodzinach Pana Jezusa, przychodzi mu do głowy przede wszystkim przerażenie. "Próbuję sobie wyobrazić, co się musiało dziać w tym małym dziecku" - mówi.

 

Dodaje, że Bóg nagle znalazł się w pozycji kogoś zupełnie bezbronnego. "Pomyślcie, jak przerażające musiało dla Boga to być doświadczenie, jak bardzo On musiał się bać".

 

Przypomina, że to samo przerażenie często towarzyszy nam w sytuacjach, kiedy nie możemy nic zrobić, żeby sytuacja się odmieniła.

 

"Chciałbym cię zapewnić, że jeśli tego doświadczasz, to w tym, co ci się dzieje, jest już początek i zalążek ratunku i zbawienia, które przyjdzie od Boga. To dzisiaj świętujemy. Dzisiaj nie świętujemy sympatycznej rodzinnej atmosfery, magicznych świąt".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 18:18:32 | 2018-12-24
Dziś to o duszy ludzkiej
https://www.youtube.com/watch?v=BomzGYDhn9w

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook