Najbardziej pozytywne rekolekcje w internecie? Zobacz, co zrobiły te dwie zakonnice [WIDEO]

Siostra Kasia i siostra Magda zaprosiły Paulinę, osobę niepełnosprawną, do poprowadzenia rekolekcji. Razem tańczą, rzucają rękawice i pokazują, jak sprzątać i jednocześnie odnajdywać radość w życiu. To chyba najbardziej pozytywne rekolekcje w sieci :).

 

W poniższym filmiku zobaczycie Paulinę Kołodziejską (Klubowe Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży Pozytywka), s. Katarzynę Fabicką i s. Magdalenę Stachurę. Panie mówią mówią o sensie naszej codziennej pracy. O odnajdywaniu radości w życiu. O tym, jaki jest pożytek z normalnych czynności, jak odnaleźć sens w szarej codzienności. "Wszystko może mieć sens" - nawet lanie wody. 

 

Komentują ten fragment Ewangelii:

 

Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?» Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie». Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą!» I napełnili je aż po brzegi.

(Ewangelia wg św. Jana 2, 1-7)

 

Sami zobaczcie i obejrzyjcie filmik (i zwróćcie uwagę na buty!):

 

 

Siostry dają też wyzwanie: wykonaj jakąś pracę z konkretną intencją. By uczynić jakieś działanie modlitwą.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.15

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook