Abp Grzegorz Ryś: czasem mamy myślenie kompletnie nieewangeliczne

"To jest też wyzwanie dla Kościoła. Żeby więcej myślał o tych, których nie ma, niż o tych, których ma" - mówi arcybiskup Grzegorz Ryś. 

 

"Nie raz mnie intrygowało, skąd ta radość w Bogu z nawróconego grzesznika. Większa z jednego, który się nawraca niż z 99, którzy nie potrzebują nawrócenia. Nie denerwuje was to, że Pan Bóg tak myśli? To jest denerwujące. Do momentu, jak nie przeczytamy do końca Ewangelii".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.72

Liczba głosów:

39

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

teresa.lomowska 11:38:22 | 2018-11-19
Dziękuję za tę homilię!
Pierwszy raz słyszę o "problemie" nie-marnotrawnego brata, a już myślałam,że błądzę czepiając się jego zazdrości, pychy, braku miłości.
Może trzeba się kiedyś "zgubić", aby odzyskać wzrok na swoją pychę. To takie proste, a tak trudno dostrzec, że Miłość Ojca nie jest proporcjonalna do zasług, ale proporcjonalna do potrzeb dziecka.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

m_atrix 17:01:24 | 2018-11-18
szczęść Boże,
Nieustannie ujmuję mnie i napawa niesamowitym poczuciem humoru, stosowane przez księży z lubością mówienie o tych którzy są obecni w kościele,o tych ktorych tam nie ma. A jeszcze częściej narzekanie na tych co do kościoła nie chodzą, po kolędzie nie przyjmują itd.
Urocze to tylko doprawdy nie wiem czemu ma służyć?
Odbijając lekko pałeczkę, co wieszkość hierarchów kościelnych i księży parafialnych robi, aby z tymi ktorzy do kościoła nie chodzą się spotkać, aby do nich dotrzeć i aby ich kościołowi przywrócić? Tylko tak konkretnie bez opowiadania bajek dla dorosłych;-)

Oceń 13 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook