Adam Szustak OP o tym, czego nie wolno mówić osobom cierpiącym

"Przyjaciele Hioba rozdarli szaty i przez siedem dni i siedem nocy siedzieli razem z nim. I to była najlepsza rzecz, jaką zrobili, bo kiedy zaczęli gadać, wszystko zepsuli".


"Najważniejszą rzeczą w towarzyszeniu człowiekowi cierpiącemu jest bycie razem z nim. Jeśli ktoś ma śmiertelnego raka, co mu powiesz? Że «wszystko będzie dobrze»?" - pyta Adam Szustak OP. "Jeśli chcesz komuś współczuć, to musisz odczuwać razem z nim to, co się z nim dzieje" - wyjaśnia dominikanin. Posłuchaj najnowszej konferencji Adama Szustaka OP "Targ zamknięty".

 

"Przygotowywałem się do tej konferencji ponad 6 lat i mam poczucie, że to będzie trudna konferencja. I że to będzie najpoważniejsza konferencja, jaką powiem w życiu" - mówi Adam Szustak OP.

 

 

"Panie, wysłuchaj mnie… Widzisz, jak bardzo się staram. Co jeszcze mam zrobić, aby zasłużyć na Twoje błogosławieństwo?" - kto z nas choć raz nie odbył takiej rozmowy z Bogiem? Ilu z nas każdego dnia tak się modli, obiecując Bogu swoje dobre uczynki w zamian za Jego łaski?


A co, jeśli to i tak nie działa?


A co, jeśli Boga wcale nie obchodzi jakie ofiary Mu składasz… bo On i tak chce Ci dawać swoje łaski całkowicie ZA DARMO?!


Hiob nie umiał pogodzić się z obrazem Boga, który działa według ludzkiej logiki nagród i kar, który jest do bólu przewidywalny i bezwzględny. W swoim buncie przewidział przyjście Tego, Który jest jedyną odpowiedzią na pytania o sens życia, cierpienie, Bożą sprawiedliwość i podstawy relacji z Bogiem.


Jeśli wciąż targujesz się z Bogiem, jeśli zmęczył Cię już handel wymienny w Twoim życiu duchowym i chcesz usłyszeć niesamowicie uwalniającą PRAWDĘ o tym, kim jesteś dla Boga i jaka jest droga do zbawienia, którą On sam zapowiada - poszukaj odpowiedzi w tym nagraniu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.45

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

amargue 12:12:12 | 2018-11-13
"Kochać to znaczy: jeśli ciebie boli, to boli i mnie (...) Tymaczsem, gdybym jako jego siostra "nosiła w sobie jego ból", moglibyśmy wspólnie ręka w rękę szukać lekarstwa na nasze cierpienie." (s.Emanuelle).

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Effa 16:54:32 | 2018-11-12
Rewelacyjnie Ojciec to ujął...
Bo najbardziej co boli przeżywaniu trudności to pseudo pocieszenia w tym bardzo katolickie: "przecież Jezus też cierpiał(!!!)" i pokiwanie głową lub dodanie rady typu: "to minie"....albo "dasz radę" czy "inni też tak mają"..
Pozdrawiam i błogosławię

Oceń 14 28 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook