Kiedy modlitwa językami i upadki pochodzą od Ducha Świętego?

Upadki, histerycznych śmiech i zlepki sylab nie zawsze są owocem działania Ducha. O tym, jak rozpoznać jego działanie, mówi wieloletni duszpasterz Odnowy w Duchu Świętym.


- Podczas spoczynków w Duchu dzieją się cuda. To jest uzdrawianie przez Pana Jezusa naszego wnętrza podczas narkozy. To się naprawdę dzieje - mówi Remigiusz Recław SJ.

 

Przeczytaj również: Wpływ Kościołów protestanckich na Kościół katolicki to fakt>>

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.19

Liczba głosów:

42

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~extern19 10:05:44 | 2018-09-07
Podsumowując:
1. o.Remigiusz twierdzi, że skoro w Piśmie, ktoś modlił się niezrozumiale, to każde niezrozumiałe gadanie jest nadzwyczajnym działaniem Ducha Św..
2. Upadki wg o. są w większości z emocji, ale niektóre mogą być od Ducha.
3. Histeryczny śmiech wg o. raczej nie jest od Ducha.

Czyli uznając, że argumenty pkt. 1 są naiwne i niewystarczające, to trzeba stwierdzić, że nie wiemy skąd pochodzą te zjawiska. Gdyby Bóg chciał objawić nam swoją obecność znakami zrobiłby to w sposób nie pozostawiający wątpliwości, że to On. Takie niejednoznaczne "znaki" nie mają żadnego sensu. Uczą tylko ludzi naiwności i wierzenia w każdą głupotę wbrew Pismu (wszystko badajcie...).
Twierdzenie, że to działanie Ducha Świętego jest bezpodstawne, a robinie tego w celu przyciągnięcia ludzi głodnych znaków i sensacji to marketingowa manipulacja. Jeśli, ktoś na był na rekolekcjach z takimi elemetami, nawrócił się, zmienił na trwale swoje życie i uznaje Boże Prawo nad własnym osądem, to są to owoce jego szczerego poszukiwania Boga i przychodzą POMIMO tego, że ktoś próbował zaszczepić w nim emocjonalną wiarę w znaki rzekomo będące dowodem Bożej Mocy.

Owocem wiary z naiwne znaki jest stawianie własnego osądu nad zdanie Kościoła, życie od rekolekcji do rekolekcji bez objawów wiary na codzień i przechodzenie do "bardziej charyzmatycznych" wspólnot, gdzie znaków "bożej mocy" jest więcej. Czasem są to wspólnoty określające siebie poza Kościołem Katolickim, a czasem mówią o sobie "katolickie", ale ich nauczanie jest rodem z Ruchu Wiary.

Oceń 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

paton 08:14:50 | 2018-09-07
Kundalini Warning !!

https://www.youtube.com/watch?v=JDgv6vyHCzc - część I

https://www.youtube.com/watch?v=f1VF0ZtptJA - cześć II

"Odnowa" też niestety temu uległa, nic więc dziwnego, że wiele wspólnot "Odnowy" przeszło do ruchów zielnoświątkowych - szerzej znanym przykładem był Racibórz i jego klony jak w Krapkowice.

Oceń 10 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

paton 08:10:23 | 2018-09-07
Kundalini Warning !!

https://www.youtube.com/watch?v=d0T3ngB8Ai0 - cześć III

Oceń 9 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?