Adam Szustak OP: takie praktyki to czysta magia

Istnieje w Kościele religijność związana z pojęciem kar i zagrożeń, która próbuje na wszystkie możliwe sposoby znaleźć zabezpieczenia i metody, żeby tylko się od nich uwolnić - mówi dominikanin.


- Słyszałem ostatnio, że do domu pewnego bardzo poważanego księdza przyszli jacyś ludzie i zapytali: "dlaczego u księdza panuje taki pokój i nie wyczuwa się zła?". Wtedy on powiedział, że wysypał poświęconą sól we wszystkich kątach w domu i siedzi nią otoczony. Kochani! To jest bałwochwalstwo!". Posłuchaj najnowszej konferencji Adama Szustaka OP "Targ zamknięty".

 

"Przygotowywałem się do tej konferencji ponad 6 lat i mam poczucie, że to będzie trudna konferencja. I że to będzie najpoważniejsza konferencja, jaką powiem w życiu" - mówi Adam Szustak OP.

 

 

"Panie, wysłuchaj mnie… Widzisz, jak bardzo się staram. Co jeszcze mam zrobić, aby zasłużyć na Twoje błogosławieństwo?" - kto z nas choć raz nie odbył takiej rozmowy z Bogiem? Ilu z nas każdego dnia tak się modli, obiecując Bogu swoje dobre uczynki w zamian za Jego łaski?


A co, jeśli to i tak nie działa?


A co, jeśli Boga wcale nie obchodzi jakie ofiary Mu składasz… bo On i tak chce Ci dawać swoje łaski całkowicie ZA DARMO?!


Hiob nie umiał pogodzić się z obrazem Boga, który działa według ludzkiej logiki nagród i kar, który jest do bólu przewidywalny i bezwzględny. W swoim buncie przewidział przyjście Tego, Który jest jedyną odpowiedzią na pytania o sens życia, cierpienie, Bożą sprawiedliwość i podstawy relacji z Bogiem.


Jeśli wciąż targujesz się z Bogiem, jeśli zmęczył Cię już handel wymienny w Twoim życiu duchowym i chcesz usłyszeć niesamowicie uwalniającą PRAWDĘ o tym, kim jesteś dla Boga i jaka jest droga do zbawienia, którą On sam zapowiada - poszukaj odpowiedzi w tym nagraniu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.47

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

paton 06:03:08 | 2018-09-07
https://www.youtube.com/watch?v=FeFYLTqm9pw
wysypanie soli to jest bałwochwalstwo a to to nie jest? 

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Noe.D 22:24:58 | 2018-09-06
Co to jest "sól konsekrowana" (vide reklama wyżej?)

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 22:17:02 | 2018-09-06
A ja polecam sól poświęconą lub egzorcyzmowaną w bezpośrednich kontaktach z "upierdliwym" złem, bo poprostu działa.

Oczywiście zdecydowana większość ludzi wierzących być może nigdy nie stanie "na przeciw" osobowemu złu, więc ta sól poprostu się im nie przyda.

Jednak jeśli się kiedyś zdarzy taki epizod życia, w którym zło zacznie rościć sobie jakieś rządania i prawa wobec nas lub naszych najbliższych, to każda pomoc nawet owa sól będzie na wagę życia i to nie tylko życia ciała.

Rozumiem, iż brat Szustak omawia "rąbeczek" Wiary widzianej  przez pryzmat Księgi Hioba, co do której realizmu są nawet publikowane wątpiliwości.

Czy owy pryzmat jest faktycznie niewłaściwy, fałszujący oblicze Wiary?
Osobiście sądzę, iż nie jest. Zawiera jednak wycinek doświadczeń jakie dusza ludzka może doświadczyć w czasie życia/przebywania w ziemskim ciele.

A co z resztą poza tym wycinkiem?
Na tą resztę pomocne mogą okazać się inne Księgi Pism Świętych.

Oceń 3 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook