Adam Szustak OP: w tym momencie na pewno będziesz wiedział, że masz powołanie do kapłaństwa

"To nie będzie ani przedtem, ani potem" - mówi znany duszpasterz. Wskazuje też 3 sposoby na to, jak zbadać, że kapłaństwo może być twoją drogą. 

 

 

Nigdy nie jest za późno, żeby odkryć, do czego zostaliśmy powołani. I nie musimy zostać z tym problemem sami, więcej - nigdy nie jesteśmy. Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że jest ktoś, kto nad Tobą czuwa i może Ci pomóc? Bóg ma dla każdego z nas plan, musimy tylko być otwarci i gotowi na jego przyjęcie.

 

>> Młodzi jezuici tłumaczą, jak odkryli swoje powołanie

 

Podążaj za słowami Jana Pawła II:  "Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego prawdziwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostatecznie przeznaczenie".

 

Nic nie spadnie na nas z nieba, sami też musimy się zastanowić, do czego przeznaczył nas Bóg. Zadajmy sobie kilka pytań >>, które pomogą nam odkryć, do czego On nas posyła.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

piotrekszymek04 08:40:27 | 2018-08-08
Adam Szustak OP
Z tego co wiem ksiądz ma bardzo duże poważanie wśród poszukujących wiary i nawracających się ludzi. Dlaczego zatem ksiądz nie głosi im Prawdy, a kieruje ich na manowce? Być może jedyną okazją do usłyszenia przez nich Ewangelii będzie kontakt z księdzem i ta szansa poprzez głoszenie półPrawd i niePrawd może zostać zmarnowana. Dlaczego, zgodnie z nauczaniem zawartym w Piśmie Świetym, a które możemy chyba najwyraźniej wyczytać w Pierwszym Liście Piotra (1P 2,1-10), nie głosi ksiądz, że każdy, ale to absolutnie każdy człowiek, który nawraca się do Boga, przyjmuje Prawdę i podąża Drogą, którą jest Jezus Chrystus, staje się świętym i królewskim kapłaństwem? Dlaczego, choćby podążając za słowami Chrystusa zawartymi w Listach do Koscioła w Efezie i Pergamonie, nie głosi ksiądz, że dla Naszego Pana podział na świeckich i duchownych jest obrzydliwością?
Nie umiem tego zrozumieć, że mając tak ogromny wpływ na dziesiątki poszukujących ludzi, można ich prowadzić szeroką drogą na zatracenie, a nie Drogą, Prawdą i Życiem, którymi jest Jezus Chrystus ...

Oceń 4 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook