Nie byłem człowiekiem religijnym, ale wierzyłem, że jest dobro w świecie. Zostałem księdzem [WIDEO]

"Spotkałem Boga w sposób niestandardowy. Trafiłem do Kościoła i zobaczyłem, że jest tam coś, czego szukam" - mówi Wojtek chwilę przed swoimi święceniami. "Gdy zdecydowałem, że zostanę księdzem, przyszedł Boży pokój" - dodaje Przemek. A ty, czego szukasz?

 

 

23 czerwca w jezuickiej bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie diakoni Wojciech Bojanowski SJ, Eryk Gumulak SJ, Krzysztof Jeleń SJ, Damian Pawlik SJ, Wojciech Werhun SJ i Przemysław Wysogląd SJ zostali przez biskupa seniora archidiecezji krakowskiej Jana Zająca wyświęceni na kapłanów.

 

Każdy z nich odnalazł swoją drogę w zakonie jezuitów. Wspólnie tworzą grupę młodych kapłanów, choć będą rozsiani w różnych miejscach wraz z różnymi wyzwaniami. Wszyscy będą dalej kontynuować studia i służbę na większą chwałę Bożą - ad maiorem Dei gloriam, jak brzmi dewiza jezuitów.

 

Do rozeznania powołania dobrym miejscem jest duszpasterstwo powołań [LINK]. Tam mają znaczenie przede wszystkim pragnienia i otwartość na drogę, którą Pan wskazuje. Resztę kontynuuje się w dialogu z Bogiem i z drugim człowiekiem, w rozeznawaniu własnych talentów i pragnień.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook