Jak brzmi głos szatana i jak go rozpoznać? Ten święty dokładnie to opisał

(fot. shutterstock.com)

Św. Ignacy Loyola dobrze przejrzał sztuczki diabła i jego strategię. Przeczytaj ten tekst, by dobrze wiedzieć, że to ON, gdy usłyszysz taki głos.

 

Może on pojawić się w sercu każdego z nas, bo każdego z nas szatan chce skusić. Dlatego tak ważne jest, by zachować czujność i uważnie słuchać.

 

W swoich "Ćwiczeniach duchowych" Ignacy Loyola pisał:

 

Musimy zwracać baczną uwagę na przebieg myśli. Jeżeli ich początek, środek i zakończenie jest dobre i jeżeli się ku dobru skłaniają, jest to znak dobrego anioła. Jeżeli jednak z przebiegu myśli, które się nasuwają, wynika ostatecznie jakieś zło, rozproszenie lub mniejsze dobro niż to, którego dusza przedtem zamierzała dokonać, albo jeśli to osłabia lub niepokoi duszę albo wprowadza w nią zamieszanie, a pozbawia jej pokoju ciszy i odpocznienia - jest to wyraźny znak, że pochodzi ona od anioła złego, nieprzyjaciela naszego postępu i zbawienia wiecznego.

 

Innymi słowy, jeśli miałeś w sercu pokój, dobre myśli lub chciałeś uczynić coś dobrego, ale inna myśl spowodowała rozproszenie - wybiła cię z rytmu, zrodziła w twoim sercu lęk, niechęć lub sprawiła, że zacząłeś myśleć o czymś złym, oznacza to, że usłyszałeś złego ducha.

 

Nie martw się jednak, nie oznacza to, że przegrałeś lub dałeś się zwieść na manowce. Szatan nigdy nie przestanie podrzucać ci rozmaitych myśli, które doprowadzają do pokusy. To właśnie w momencie, gdy taka myśl się pojawia, musisz podjąć decyzję: albo być na nią obojętny, porzucić ją (niekoniecznie musisz z nią walczyć, kolokwialnie mówiąc możesz ją "olać") lub zacząć ją analizować. To jest pułapka diabła - on chce, żebyś wchodził w swoje lęki, martwił się, słuchał jego złych porad, że przecież "to nie może się udać", "na pewno pójdzie coś źle" albo "jesteś beznadziejny". Bóg i Jego anioły nigdy by ci takich myśli nie podsuwali.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, obejrzyj ten film:

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

NAJ 12:50:52 | 2018-07-15
Daniel Wojda SJ
Wszyscy

Danielu !!! Jesteś drugą osobą, która porusza te sprawy tj rozeznawania jaki duch na człowieka działa DUCH PRAWDY CZY DUCH FAŁSZU.
Ja od 2012 roku staram się to przybliżyć ale jak widać mało kto tym dogłębnie się interesuje.
Brak zainteresowania w tym temacie jest także wytłumaczalne właśnie działaniem ducha fałszu.

Jest jednak różnica między nami co do ilości możliwych oddziaływań na człowieka bo mówisz, że są trzy rodzaje myśli. Jedna od Boga, druga od diabła i TRZECIA TO WŁASNA MYŚL.

I to właśnie nie pokrywa się ze słowami ap Pawła z Gal 5.  Gdyby Danielu SJ człowiek miał taką możliwość posiadania własnej myśli to wydawałby owoce także swoje.  WTEDY NALEŻAŁOBY PRZYJĄĆ FAŁSZ W SŁOWACH:

16 A jednak przeświadczeni, że człowiek osiąga usprawiedliwienie nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, lecz jedynie przez wiarę w Jezusa Chrystusa, my właśnie uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, by osiągnąć usprawiedliwienie z wiary w Chrystusa, a nie przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków, jako że przez wypełnianie Prawa za pomocą uczynków nikt nie osiągnie usprawiedliwienia8.

A to jest niemożliwe WŁAŚNIE DLATEGO, ŻE ZA POMOCĄ DOBRYCH UCZYNKÓW NIE MOŻNA ZOSTAĆ ZBAWIONYM BO TO SĄ OWOCE DUCHA ŚWIĘTEGO. PO DOBRYCH UCZYNKACH POZNAJEMY TAKIEGO CZŁOWIEKA, ŻE DZIAŁA W DUCHU ŚWIĘTYM.

‘’ 13 Albowiem to Bóg jest w was sprawcą i chcenia, i działania zgodnie z [Jego] wolą.’’

. Natomiast ap Paweł stwierdza ŻE CZŁOWIEK WYDAJE TYLKO OWOCE DUCHA ŚWIĘTEGO I UCZYNKI WŁADCY TEGO ŚWIATA. NIE WYDAJE WŁASNYCH UCZYNKÓW.
Człowiek jest tylko narzędziem do wydania OWOCÓW DUCHA ŚWIĘTEGO LUB UCZYNKÓW WŁADCY TEGO ŚWIATA ( POŻĄDLIWOŚĆ CIAŁA)

Zwróć uwagę na słowa ap Pawła w Gal 5:

‘’ 16 Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. 17 Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. 18 Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa.
19 5 Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, 20 uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, 21 zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.
22 Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa6.
24 A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. 25 Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy. 26 Nie szukajmy próżnej chwały, jedni drugich drażniąc i wzajemnie sobie zazdroszcząc.’’

Ważne jest aby nawet nie sugerować, że Duch Świety i władca tego świata działają czasami.
Ja ich działanie nazywam ‘’PROGRAMEM’’ aby czytelnik mógł sobie lepiej wyobrazić to wszystko.
Bezsprzecznie NT nazywa to działaniem MOCY BOGA I MOCY WŁADCY TEGO ŚWIATA  - DIABŁA. A zatem człowiek znajduje się BEZ PRZERWY W TYCH DWÓCH MOCACH,  W MOCY OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA I MOCY WŁADCY TEGO ŚWIATA –POŻADLIWOŚCI CIAŁA. ( w naukowym znaczeniu to DNA)

Masz rację pisząc:
‘’ To właśnie w momencie, gdy taka myśl się pojawia, musisz podjąć decyzję: albo być na nią obojętny, porzucić ją (niekoniecznie musisz z nią walczyć, kolokwialnie mówiąc możesz ją "olać") lub zacząć ją analizować.’’

Ale nie do końca ponieważ zawsze na moc diabła (myśl) jest odpowiedź MOCY OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA . Brak tej odpowiedzi świadczy o małym działaniu – odwoływaniu się takiego człowieka do DUCHA ŚWIĘTEGO – MOCY OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA. (Gal 5) a ''olanie'' to moc pożądliwości ciała _ diabła

Przykładowo jeśli ktoś Ciebie uderzy to masz natychmiast myśli ‘’ODDAMU’’ lub ‘’Podaruję’’ bo nie wie co robi. W ZALEŻNOŚCI,  KTÓRĄ MOC - MYŚL WYBIERZESZ TO WYDASZ Z SIEBIE OWOC DUCHA ŚWIĘTEGO LUB UCZYNEK WŁADCY TEGO ŚWIATA _ DIABŁA. TY BĘDZIESZ TYLKO NARZEDZIEM DLA TYCH MOCY.

Wcześniej czy później będziesz musiał odpowiedzieć sobie ( czy nawet innym)  KIM JEST TEN WŁADCA TEGO ŚWIATA KTÓRY TRZYMA W SWOJEJ MOCY NIE TYLKO CIAŁA LUDZKIE  I KTÓRY ZOSTAŁ JUŻ OSĄDZONY

‘’14 Ponieważ zaś dzieci uczestniczą we krwi i ciele, dlatego i On także bez żadnej różnicy stał się ich uczestnikiem, aby przez śmierć pokonać tego, który dzierżył władzę nad śmiercią, to jest diabła7, 15 i aby uwolnić tych wszystkich, którzy całe życie przez bojaźń śmierci podlegli byli niewoli8.’’

Jak myślisz co znaczą te słowa:

‘’ aby przez śmierć pokonać tego, który dzierżył władzę nad śmiercią, to jest diabła7’’

Oceń 3 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook