Abp Ryś o tym, jak pogodzić wiarę w Boga i posiadanie pieniędzy

Nie można służyć dwóm panom: Bogu i mamonie. Z drugiej strony trudno żyć bez pieniędzy w dzisiejszym świecie. Abp Ryś tłumaczy, jak pogodzić jedno z drugim. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.46

Liczba głosów:

28

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 22:19:24 | 2018-07-08
Dobrze byłoby dodawać też źródła.

Mowa pochodzi z Mszy celebrującej przyjęcie nowego członka do Ogniska Miłości, które jest owocem poświęcenia Bogu swojego życia przez św Matrę Robin.
https://www.youtube.com/watch?v=CrTCCiRDSDo

O świętej Marcie Robin oraz jej owocach świętego życia.
https://www.youtube.com/watch?v=pA66clcIeWI

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~jt1001jt 16:47:14 | 2018-07-08
Abp Ryś o tym, jak pogodzić wiarę w Boga i posiadanie pieniędzy. (cytat). Komentarz: Zadziwiające !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kiedy przywodzi się z pamięci słowa "czyńcie sobie Ziemię poddaną", nieodzownie następuje zapytanie "w jaki sposób ?. Odpowiedź jest jedna "świadomie sobą !". W jaki sposób przetworzyć to "świadomie sobą !" w model widziany przy pomocy zmysłów, i jak opisać to "czynienie". Dla człowieka funkcjonującego w cywilizacji życia obraz i jego (obrazu) opis jest jeden i żaden inny, "swoją pracą !". Dlugo można by 'dywagować' dalej, lecz ostateczna konkluzja tych 'dywagacji' byłaby: "ekwiwalentem pracy jest pieniądz". Ekwiwalentem każdego każdego działania jest "pieniądz" (wytwór intelektu bez względu na postać, oraz posiadający formę stosownie do wymogów cywilizacyjnych). Stąd "pieniądz" realnie istnieje na tyle, na ile jest realnym i realistycznym ekwiwalentem pracy. W związku z tym (odnoszac się do cytatu), stosowniej byłoby sprecyzować go (cytat) słowami " Abp Ryś o tym, jak pogodzić wiarę w Boga i "pracę" ?" Wtedy odpowiedź jest oczywista !!!!!!!!!!!!!! N,B,: Autor tego komentarza przypomina sobie sytuację, gdy jakokilkunastoletni chłopiec porządkował "sterty" prasy zawierajacej materiały zawierające informacje dotyczące (właśnie) trwającego Soboru Watykańskiego II w bibliotece ks. Kanonika Mariana Jaworskiego (później Kardynała Świetego Kościoła Rzymskiego) i zgasło (nagle0 swiatło elektryczne w calej kamienicy "na Kanoniczej w Krakowie". Zanim je włączono ponownie, ks. Kanonik przeprowadził rozważanie bardzo zbliżone do tego powyżej.

Oceń 7 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook