Abp Grzegorz Ryś: Bóg nikogo nie gwałci

"To jest taki rodzaj poznania, który jest możliwy tylko wtedy, kiedy obie strony się zgadzają. W języku Biblii «poznać kogoś» znaczy «współżyć z nim»" - mówi abp Grzegorz Ryś.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.24

Liczba głosów:

42

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

mrf771 07:50:57 | 2018-07-02
Współżyć z kimś, gwałcić...Takie słowa w języku polskim kojarzą się jednoznacznie ( szczególnie kiedy padają jedno po drugim), zwłaszcza w uszach jakiegoś nastolatka.
Nie lubię u bp. Rysia tych śmichów-chichów i dążności do źle rozumianej wyrazistości, a że nie jest to przypadek u tego biskupa świadczy tekst, który ukazał się na deonie, w którym pisze on wprost iż Jezus był na utrzymaniu prostytutki, innymi słowami czerpał korzyści z nierządu.

"To jest historia miłości kobiety, która jest zakochana, bo została pokochana przez Jezusa. Ewangelia mówi bardzo grzecznie, że Maria Magdalena prowadziła w mieście życie grzeszne i że miała w sobie siedem złych duchów. Kiedy Biblia  mówi siedem oznacza to pełnię, wszystko. Był taki moment w życiu Marii Magdaleny, kiedy była kompletnie wypełniona złem. Stała się mieszkaniem szatana, on ją wypełniał. Wiemy tylko tyle, że Jezus wypędził z niej te 7 złych duchów i ona zaczęła za Nim wędrować i należała do kobiet, które utrzymywały Jezusa ze swojego mienia. Jaką ona kasę miała? Aż strach myśleć jak ona to zarobiła. Jest taki moment w miłości, kiedy nie tylko dajesz, ale też potrafisz przyjąć. Wzięlibyście pieniądze od prostytutki, zarobione prostytucją?"

https://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/zycie-i-wiara/art,2947,z-jakich-pieniedzy-utrzymywa...

Oceń 17 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

damian.marek 18:58:52 | 2018-07-01
Biskup Grzegorz Ryś podnosi słowem, uruchamia do zmiany, pociecza zgnębionych na duchu. Wsłuchuję się w Piotra naszych czasów, jest z Nim w jedności i w ten sposób jest wzorem/mistrzem do naśladowania dla wiernych - nie tylko tych z Krakowa, czy - teraz - z Łodzi. Do tego jest niezwykle pokornym duszpasterzem. Można by pisać dużo. Wszystko to streścić można jednym: misericordia. Bóg zapłać.

Oceń 10 35 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook