Najdziwniejsze ze wszystkich przykazań. Jak je rozumieć?

Pozostałe dziewięć przykazań jesteśmy w stanie zrozumieć dość szybko. To jedno sprawia nam potężny problem, a mówi o jednej z najważniejszych relacji w życiu każdego człowieka. Zaskakująco wiele osób myśli, że to ich w ogóle nie dotyczy!

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Oriana 13:00:22 | 2018-06-07
Brat Tomasz mówi prawdę, że nie należy zawłaszczać drugiej osoby: męża, żony, dziecka, bo taka miłość jest neurotyczna. Matka zawłaszczająca, nadopiekuńcza robi wielka krzywdę dziecku. Nadopiekuńczość to forma przemocy. Tak samo mąż zawłaszczający, stawiający ograniczenia żonie stosuje wobec niej przemoc. Żona podobna do pani Dulskiej, wypuszczająca męża na spacer tylko wokół stołu, to też terrorystka, która ma problem sama ze sobą.
Mąż i żona to nie dwie połówki lecz dwie osobne osoby. A matka, która nie chce odciąc pępowiny z dzieckiem, nie pozwala mu na samodzielność i prawidłowy rozwój, krzywdzi dziecko.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 12:40:58 | 2018-06-07
W Kościele Katolickim wprowadzono zmiany w Dziesięciu  przykazaniach. Pominięto drugie przykazanie znajdujące się w Biblii. Drugie przykazanie zakazuje robienia wizerunków Boga i czczenia ich.

"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań."

Natomiast dziesiąte przykazanie rozbito na dwa osobne, aby nadal było dziesięć przykazań.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

piecuszek 21:22:57 | 2018-06-06
Dziwne, rzeczywiscie. Dziesiate przykazanie rozbite na dwa - w orginale kobieta jest rzecza  - ani zadnej rzeczy ktora jego jest. Umiejscowiona miedzy domem a oslem.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

piotrekszymek04 19:46:41 | 2018-06-06
Najdziwniejsze w KRK jest 10 - "Ani żadnej rzeczy, która jego jest".

Oceń 2 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook