Maryja jest przyjaciółką Ducha Świętego. Łączy ich głęboka więź [WIDEO]

Jeśli chcesz doświadczać w swoim życiu darów Ducha Świętego, bądź w bliskiej relacji z Matką Bożą.


"Kiedy ikonografia przedstawia Zesłanie Ducha Świętego, Maryja jest zawsze w centrum. Dlaczego tak jest? Bo Maryja jest jedyną, która wiedziała, na co czekają apostołowie. Jest jedyną, która już otrzymała Ducha Świętego w momencie Zwiastowania" - mówi Remigiusz Recław SJ.

 

Film to kontynuacja rekolekcji wielkopostnych "Przyjdź Królestwo Twoje" Remigiusza Recława SJ.

 

Gdzie jest Bóg? Gdzie na ziemi jest Królestwo Boże? Otóż jest w nas! W tobie i we mnie. Przyglądając się Jezusowi na będziemy odkrywać, obecność Boga w tym, co przeżywamy na co dzień. Dzięki tym rekolekcjom nauczymy się szukać i znajdować Boga we wszystkim.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

piotrekszymek04 14:20:29 | 2018-06-05
Apel do tych wszystkich odwiedzających ten portal ludzi, którzy budują swoją "biblijną" wiedzę tylko na wymyślonej przez ludzi ikonografii czy też na wypowiedziach takich jak w zamieszczonym powyżej wideo.
Prawdę możemy poznać tylko poprzez Słowo Boże, nie przez ludzkie bajanie !!!
Poniżej fragment z Dziejów Apostolskich przedstawiający moment zesłania Ducha Świętego.  Gdzie mamy tu "Maryję, przyjaciółkę Ducha Świętego", o której mowa jest w powyższym wideo? W którym miejscu Pismo Święte wskazuje, że znajdowała się w centrum wydarzeń? W którym miejscu w Biblii odnajdujemy informację, że Maria otrzymała wcześniej Ducha Świętego (proszę nie mylić zwiastowania lub napełnienia Duchem z otrzymaniem Ducha Świętego tak jak to miało miejsce w opisanym poniżej fragmencie czy tez np. jak poganie otrzymali Ducha Świetego w domu Korneliusza) i stała się Jego przyjaciółką?
Dz.Ap. 2,1-4
"Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić."

Oceń 5 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook