Dlaczego Jezus musiał wstąpić do nieba?

Dla nas dzisiaj wszystko jest jasne. Uczniowie nie rozumieli niczego z tego, co się działo. Wszystko było dla nich nowe.

 

1. Posłuchaj tej historii widzianej oczami ludzi, którzy stanęli przed wizją niemożliwego

 

W duchu medytacji ignacjańskiej spróbuj znaleźć w niej coś, czego wcześniej nie zauważałeś. Otwórz się na doświadczenie spotkania z kimś bardzo bliskim.

 

 

2. Opowiedz Jezusowi o tym, czego nie potrafisz zrozumieć. Nie bój się przyjąć nowego.

 

Dobry Boże, nie zawsze potrafię zrozumieć i przyjąć to, co czynisz w moim życiu. Obdarz mnie odwagą, abym potrafił stawić czoło nieznanemu i dostrzec Ciebie tam, gdzie naprawdę jesteś. Daj mi wrażliwość bym widział znaki o Twojej obecności i działania pośród nas. Porusz moje serce. Amen.

 

[ON ŻYJE!] - O zmartwychwstaniu Jezusa wiemy już prawie wszystko. Na pewno? Posłuchaj tej historii z zupełnie innej perspektywy. Zobacz ją oczami Aspostołów, ukrytych uczniów, przestrzaszonych kobiet i Żydów, do których nagle docierają zdumiewające wieści. Jak narodziła się pogłoska, że Jezusa wykradziono, co działo się z Kościołem przed Zesłaniem Ducha Świętego i jak do tego podchodzili Rzymianie? Paweł Kosiński SJ zaprasza do wysłuchania Opowieści Wielkanocnej i przygotowania się na święto Pięćdziesiątnicy.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook