Św. Jan Paweł II pomógł odzyskać wolność Tomaszowi Komendzie? "To cud"

(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com / youtube.com/Uwaga! TVN)

Sprawa Tomasza Komendy jest jedną z najgłośniejszych w Polsce w ostatnich latach. Wszystko wskazuje na to, że został on niesłusznie skazany za gwałt i brutalne morderstwo młodej dziewczyny. Przez 18 lat odsiadywał wyrok w więzieniu. O wolność modlił się do Jana Pawła II. Święty papież mu pomógł.

 

Sprawa od początku budziła wątpliwości nawet niektórych śledczych. Mimo tego uznano, że zebrane dowody są wystarczające, aby skazać młodego chłopaka na 25 lat więzienia. Media nagłośniły proces, a Tomasz Komenda został jednoznacznie uznanym winnym także przez społeczeństwo. Rodzina przechodziła trudne chwile, doświadczając wykluczenia. Apele i sprzeciw najbliższych nie przekonały śledczych ani prokuratury do tego, by raz jeszcze przyjrzeć się dowodom. W więzieniu młody chłopak miał niezwykle ciężkie życie, doświadczając pogróżek i przemocy. Dla ludzi z takim wyrokiem nie ma miłosierdzia ze strony więźniów. W pewnym momencie Tomasz zrezygnował nawet ze spacerów, żeby uniknąć eskalacji. Postanowił się modlić o wolność i uznanie jego niewinności. Z pomocą przyszedł mu święty papież:

"Leżąc na łóżku miałem zdjęcie Jana Pawła II, zacząłem się do niego modlić. Mówiłem: jeśli jesteś święty, masz tę dziewczynę tam, na górze, macie jakiś kontakt… Jeśli masz mnie wziąć na górę, to weź mnie teraz. Jeśli mam wyjść na wolność, to pozwól mi wyjść na wolność. I właśnie po pół roku zapukał do bram więzienia pan Remik (policjant, który odkrył nowe dowody - red.). To jest cud że papież mnie wysłuchał. Powiedział, że wyjdę na wolność. Jednym słowem: wysłuchał mnie papież. Obiecałem sobie, że pojadę do Rzymu, na cmentarz papieża i podziękuję mu osobiście" - powiedział w programie "Superwizjer" TVN.

Dzięki oficerowi Centralnego Biura Śledczego odnaleziono nowe dowody, które pozwoliły podważyć prawdziwość poprzednich. Sąd raz jeszcze postanowił zająć się sprawą Tomasza Komendy, a jego samego zwolniono warunkowo do czasu ich zbadania. W związku z tym proces ruszy raz jeszcze. W jego wyniku Tomasz Komenda może zostać uniewinniony od stawianych mu zarzutów. "Nie można się przyznać do czegoś, czego się nie zrobiło. Trzeba walczyć zawsze do samego końca, nigdy się poddawać" - dodaje Tomasz Komenda.

 

Jak Tomasz chciałby wykorzystać wolność? "To moje marzenie, pojechać na grób papieża. Jestem zwykłym prostym człowiekiem" - powiedział. I choć mówi o sobie, że jest niewierzący, to dodaje do tych słów "niestety". Przed Tomaszem Komendą jeszcze długa droga powrotu do społeczeństwa, poznawania siebie i swojej wiary. Życzymy mu wszystkiego najlepszego. Św. Jan Paweł II na pewno będzie się za nim wstawiał.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

discharge 23:30:29 | 2018-04-17
Ja wierzę we wstawiennictwo naszego kochanego Jana Pawła II. Panie Tomaszu, mówisz podobno, że jesteś niewierzący. Jeśli to prawda, mówisz tak z przyzwyczajenia bo właśnie jesteś wierzący dzięki naszemu Papieżowi. Możesz oczywiście pojechać na Jego grób ale większą radość sprawisz Mu (i sobie pożytku) jeśli posłuchasz co nasz Papież mówi i zaczniesz wierzyć w Chrystusa wchodząc (lub wracając) do Kościoła Chrystusowego. Byłaby to logiczna konsekwencja Pana doświadczenia: Papież występuje w imię Boga i tylko z tego tytułu. Jeśli z powodu Boga i Jego mocą cię wyciągnął z więzienia, byłoby nielogiczne a nawet niewdzięcznością, gdybyś z racji przywiązania do pojęcia "niewierzący" miał zaniechać wejścia w życie dawane przez samego Boga!

Oceń 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook