Okazali się tchórzami i zdrajcami. Tacy jesteśmy, taki jest Kościół

Jeszcze do niedawna wydawało się, że świat będą mieli u stóp. Ich Nauczyciel był podziwiany, dokonywał wielkich cudów, słuchały Go i szły za Nim rzesze. Było im z tym dobrze. Oderwani od swego małego, marnego życia, mieli coś, co otwierało przed nimi cały świat.

 

1. Jak się zachowywałes ostatnio w chwili próby? Jaką naukę mógłbyś z tego wyciągnąć?

 

W duchu medytacji ignacjańskiej spróbuj znaleźć w niej coś, czego wcześniej nie zauważałeś. Otwórz się na doświadczenie spotkania.

 

 

2. Pomyśl o tym, co dla ciebie trudne. Poproś o odwagę konfrontowania się z wyzwaniami.

 

Wiele razy w życiu doświadczam poczucia bezradności. Nie umiem właściwie ocenić sytuacji i podjąć odpowiednich decyzji. Pocieszające jest tylko to, że moja bezradność nie przeszkadza Tobie. Powieżam Ci moje nadzieje, plany, rozczarowania i zawody. Prowadź mnie.

 

O Zmartwychwstaniu Jezusa wiemy już prawie wszystko. Na pewno? Posłuchaj tej historii z zupełnie innej perspektywy. Zobacz ją oczami Aspostołów, ukrytych uczniów, przestrzaszonych kobiet i Żydów, do których nagle docierają zdumiewające wieści. Jak narodziła się pogłoska, że Jezusa wykradziono, co działo się z Kościołem przed Zesłaniem Ducha Świętego i jak do tego podchodzili Rzymianie? Paweł Kosiński SJ zaprasza do wysłuchania Opowieści Wielkanocnej i przygotowania się na święto Pięćdziesiątnicy.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook