Jezus świadomie wybrał kobiety do rozgłaszania swojego zwycięstwa

Ciało Marii całe zadrżało z przejęcia. Nie wiedziała, co ma zrobić. Upadła nieznajomemu do stóp, objęła go za nogi. Była tak wstrząśnięta, że nie mogła pozbierać myśli. Pamiętała tylko, że ma iść do apostołów.

 

1. Posłuchaj tej historii widzianej oczami kobiety, która kochała Jezusa w niezwykły sposób.

 

W duchu medytacji ignacjańskiej spróbuj znaleźć w niej coś, czego wcześniej nie zauważałeś. Otwórz się na doświadczenie spotkania z kimś bardzo bliskim.

 

 

2. Nie możesz pogodziś się ze stratą bliskiej osoby? Pomódl się o wolność serca.

 

Mario Magdaleno, twoja miłość i szukanie Pana zostały nagrodzone. Rozpoznałaś Go, kiedy zawołał cię po imieniu. Chciałbym mieć twoją wrażliwość i zaangażowanie. Do mnie dzisiaj Pan także zwraca się bezpośrednio. Umiłowałaś Pana całym swoim życiem. Troszczyłaś się o Niego do końca. Nawet po śmierci szukałaś Jego ciała. Naucz mnie zawsze trwać przy Jezusie i z determinacją szukać Jego obecności.

 

O Zmartwychwstaniu Jezusa wiemy już prawie wszystko. Na pewno? Posłuchaj tej historii z zupełnie innej perspektywy. Zobacz ją oczami Aspostołów, ukrytych uczniów, przestrzaszonych kobiet i Żydów, do których nagle docierają zdumiewające wieści. Jak narodziła się pogłoska, że Jezusa wykradziono, co działo się z Kościołem przed Zesłaniem Ducha Świętego i jak do tego podchodzili Rzymianie? Paweł Kosiński SJ zaprasza do wysłuchania Opowieści Wielkanocnej i przygotowania się na święto Pięćdziesiątnicy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.7

Liczba głosów:

23

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook