Niewielu wierzyło Jezusowi. Nawet najbliżsi mieli z tym problem

Szymonowi zadrżało serce. W głowie miał mętlik skojarzeń i wspomnień. Głowa mu pękała od natłoku myśli. Wybiegł z Wieczernika…

 

1. Posłuchaj tej historii widzianej oczami najbliższych przyjaciół Jezusa.

 

W duchu medytacji ignacjańskiej spróbuj znaleźć w niej coś, czego wcześniej nie zauważałeś. Otwórz się na doświadczenie spotkania.

 

 

2. Pomódl się o to, byś potrafił zaufać nawet trudnym słowom.

 

Poproś o łaskę otwartych oczu, czystego serca i wolności ducha. Zastanów się, jak reagujesz na obietnice, jakie złożył ci Bóg?

 

Szymonie, wielokrotnie pokazywałeś, że masz gorące serce i robisz rzeczy bez namysłu i bez chłodnej kalkulacji. Naucz mnie nie tracić spontaniczności i odruchów serca.

 

Janie, zatrzymałeś się w pół kroku przed wejściem do grobu, podczas, gdy Piotr w swojej gwałtowności od razu wszedł do niego. O jak bym chciał być tam razem z wami! Byłeś umiłowanym uczniem, wytrwałeś z Jezusem pod krzyżem, przez ciebie jest nam dana matka, Maryja. Zobaczyłeś i uwierzyłeś. Naucz mnie patrzeć, zobaczyć i uwierzyć.

 

Gdyby nie ich przeczucie, nigdy nie odkrylibyśmy Zmartwychwstania Jezusa>>

 

O Zmartwychwstaniu Jezusa wiemy już prawie wszystko. Na pewno? Posłuchaj tej historii z zupełnie innej perspektywy. Zobacz ją oczami Aspostołów, ukrytych uczniów, przestrzaszonych kobiet i Żydów, do których nagle docierają zdumiewające wieści. Jak narodziła się pogłoska, że Jezusa wykradziono, co działo się z Kościołem przed Zesłaniem Ducha Świętego i jak do tego podchodzili Rzymianie? Paweł Kosiński SJ zaprasza do wysłuchania Opowieści Wielkanocnej i przygotowania się na święto Pięćdziesiątnicy.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook