Bóg, który karze za grzechy

To jedna z najbardziej kontrowersyjnych kwestii w wierze. Miłosierny Bóg, który za dobro wynagradza, a za zło karze? Posłuchaj rozmowy, której uczestnicy mierzą się m.in. z tym trudnym pytaniem. 

 

Posłuchaj debaty w której siostra Joanna Glapka, abp Grzegorz Ryś i Dariusz Piórkowski SJ rozmawiają o sprawach najważniejszych. Wśród pytań, jakie padło z sali było to, które dotyczy Boga karzącego za grzechy. Jak odpowiedzieli uczestnicy?

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.2

Liczba głosów:

41

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

ptgalik777 21:09:37 | 2018-03-27
Dla mnie najbardziej przekonywującymi w sprawie bożego miłosierdzia i bożej sprawiedliwości są teksty świętych Kościoła i mistyków. Zachęcam do ich "odkrycia" i wydobycia ze skarbca Kościoła Katolickiego. Polecam m.in. św. Alfonsa Liguori, biskupa i doktora Kościoła. Był płodnym autorem. Moją jego ulubioną pozycją jest "Droga do świętości". Z naszych czasów odkryłem zmarłą w 2012 r. mistyczkę Alicję Lenczowską. Jej dialogi z Jezusem na kartach "Świadectwa" są bardzo pouczające. Pozdrawiam

Oceń 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MAGDALENA 16:14:22 | 2018-03-26
Po wysłuchaniu słów tej debaty Pan Jezus Chrystus usiadł i zapłakał.

Oceń 11 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

baqqe 13:57:59 | 2018-03-26
Szanowni Państwo. Czy uważacie za rozsądną z logicznego punktu widzenia "debatę", w której biorą udział: Siostra zakonna, Arcybiskup oraz Ojciec z Domu Rekolekcyjnego? Czy uważacie Państwo, że naprawdę takowa debata wniesie coś do Państwa życia poza umoczeniem się w jednolitym sosie i utwierdzeniu w przekonaniach, co do których chcecie się Państwo utwierdzić? To trochę jakby Stalin z Leninem "debatowali" nad wyższością systemu komunistycznego, albo pięciu szachistów zawodowych o wyższości szachów nad warcabami? Zachęcam do otwartości umysłu i nieustającej rozbudowy swojego światopoglądu poprzez poszukiwanie konfrontacji światopoglądowej. Polecam np. Debaty Chrześcijan ze Sceptykami. Biorą w nich udział nawet kardynałowie, a także Biskupi. Znajdziemy rówineż wiele przykładów z polskiego podwórka - Fundacja Panteon, Kanał YT Śmiem Wątpić, Stacja Ateizm itp. 

Oceń 32 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook