#WieczornyPaciorek: co to jest Eko-nawrócenie?

"Natura jest pełna słów miłości, ale jak je usłyszeć pośród ciągłego hałasu, niepokoju i roztargnienia czy też kultu powierzchowności? Wiele osób doświadcza głębokiej niestabilności, popychającej do wykonywania wszystkiego na pełnych obrotach, by czuły się zajęte, w ciągłym pośpiechu, i by tratowały wszystko wokół siebie".


Przyzwyczailiśmy się w naszym życiu patrzeć na świat jedynie z własnej perspektywy. Istotny jest jedynie mój interes; nieprzerwanie rozbrzmiewa w głowie pytanie: co ja z tego będę miał?


Obsesja na tle konsumpcyjnego stylu życia może sprowokować jedynie przemoc i wzajemne zniszczenie. Jak to się objawia?


Widać to w naszych relacjach. Traktujemy bliskie sobie osoby jak przedmioty ze sklepu internetowego, który zapewnia bezpłatną dostawę i możliwość bezterminowego zwrotu zamówionego towaru. Umawiamy się jednym kliknięciem i rozstajemy przy pierwszej niezgodności z opisem. Często idziemy dalej: rozstajemy się, zostawiając wyraźne "ślady użytkowania".


Czy czujesz się podobnie w relacjach z bliskimi, ze znajomymi, ze współpracownikami, z szefami lub z tymi, którzy stają się na jakiś czas częścią twojego życia?


Nasze zachowanie i decyzje wypływają z naszego serca. A serce mamy jedno. Tym samym sercem, którym obejmujemy świat, obejmujemy też ludzi i tym samym sercem kochamy też Boga.


Dlatego potrzebujemy globalnego nawrócenia naszego serca. Potrzebujemy zmiany naszej mentalności wobec stworzenia, które nas otacza, inaczej wszystkie przepisy o ochronie środowiska będę jedynie kolejnym płotkiem do przeskoczenia na drodze zaspokajania własnych zachcianek. Odzyskując harmonię z przyrodą i między sobą, możemy wrócić do ogrodu stworzenia. Dzięki temu, dobra ziemskie staną się dostępne dla wszystkich, a nasze relacje przestaną być owiane tymczasowością i niepokojem jutra.


Rozpocznijmy wspólnie ekologiczne nawrócenie naszego życia by odzyskać harmonię ze stworzeniem.


Zaczynamy o 21:15:

 

 

Potrzebujesz przypomnienia? Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

 

#WieczornyPaciorek to nie jest jakiś tam "paciorek". Pod tą nazwą kryje się specjalna modlitwa, która pozwoli ci zmienić podejście do wielu spraw, złapać dystans, odnaleźć pokój, wyciszyć się i - co najważniejsze - odnowić więź z Bogiem. Potrzebujesz chwili wytchnienia, ale nie wiesz, jak wśród nawału codziennych obowiązków wygospodarować choćby kilka minut? Wiemy, jak ci pomóc.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook