#WieczornyPaciorek: Bogu nie zależy na naszym lęku

"Czuwajcie…". To słowo nie raz pojawia się w Ewangelii. Czasami można odnieść wrażanie, że ma ono na celu wywołanie w nas lęku.


Czyżby Bóg chciał zwrócić nasze serca ku sobie przez strach? Żadną miarą. To nie jest logiczne, to się nie trzyma kupy. Z jednej strony stworzyć z miłości, dać wolność i odkupić, a z drugiej nieustannie straszyć, grozić i potępiać.


Zatem o jaką "czujność" chodzi?


Myślałeś kiedyś o kilku sprawach na raz, wykonując inną czynność równolegle? Czy zdarzyło ci się wtedy zapomnieć o tym, po co to robiłeś, lub pójść gdzieś, zapominając o celu? Łatwo jest stracić cel z oczu, robiąc tysiąc rzeczy na raz. Duchowość rodzi się w smakowaniu każdej chwili osobno. A świadomość celu nadaje sens wszystkiemu, co dzieje się w naszym życiu.

 

Zatrzymaj się na chwilę i zobacz, dlaczego dziś robiłeś takie, a nie inne rzeczy. Spójrz na kończący się dzień, a lepiej zrozumiesz siebie. Start o godzinie 21:15.

 

 

***

 

#WieczornyPaciorek to nie jest jakiś tam "paciorek". Pod tą nazwą kryje się specjalna modlitwa, która pozwoli ci zmienić podejście do wielu spraw, złapać dystans, odnaleźć pokój, wyciszyć się i - co najważniejsze - odnowić więź z Bogiem. Potrzebujesz chwili wytchnienia, ale nie wiesz, jak wśród nawału codziennych obowiązków wygospodarować choćby kilka minut? Wiemy, jak ci pomóc.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?