Abp Ryś: bez tego nie odzywaj się w Kościele

Maskacjusz

"Masz to doświadczenie? Masz prawo się odzywać w Kościele. Nie masz tego doświadczenia? Siedź cicho i czekaj, aż ci Pan Bóg da" - mówi metropolita łódzki. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.48

Liczba głosów:

164

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Jacek Victoria Szczerba 02:48:11 | 2018-01-04
Najbardziej co raziło często u kapłanów, to naginanie słowa i wykrzystywanie dla własnych celów. "Nazywać rzeczy tak jak Bóg je nazywa" to wielki krok do poznania prawdy. Mam nadzieję że Biskupi poprowadzą kościół właśnie tą drogą. Szczęść Boże.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

przemysl6 14:27:02 | 2018-01-01
Dlaczego ksiądz i organista mają mikrofony, a wierni na kościele nie, wydaje mi sie, że to dyskryminacja. Umieszczenie mikrofonów nad wiernymi lub w ławkach sprawiłoby, że wiernych bardziej było by słychać podczas mszy, a zwłaszczach w śpiewach. Kościół, to coś wiecej niz teatr, kino, koncert czy prelekcja. 

Oceń 3 10 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Maciej Niećko 17:55:40 | 2017-12-31
Skoro Bóg , jak rozumiem z homilii, daje  doświadczyć swojego Miłosierdzia ludziom niewierzącym, to dlaczego  ABP GRZEGORZ RYŚ głosi „Siedź cicho i czekaj, aż ci Pan Bóg da" – czy siedzenie cicho nie jest karą za niedowiarstwo oraz odwrotnością dialogu w drodze do prawdy, która w ostateczności uwalnia oraz pozwala człowiekowi prosić i przyjąć Boże Miłosierdzie ?

Oceń 49 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jan.antoni.klys 17:37:09 | 2017-12-31
Niejedna diecezja zazdrości łódzkiej tego Arcybiskupa. Akurat mój (abp Andrzej Dzięga) jest również wspaniały, acz inny, jeśli chodzi o akcenty. Niemniej abp Grzegorz Ryś jest już gwiazdą polskiego Kościoła, a kto wie, kim będzie w Kościele Powszechnym. Jest młody, budzi nadzieję. 

Oceń 28 140 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook