Św. Ignacy z Loyoli: boję się takich ludzi [WIDEO]

Są zaangażowani w Kościół, we wspólnoty, ewangelizują, robią wiele dobrego, a jednak przerażają św. Ignacego. Z jednej strony wszystko mówi, żeby takim ludziom zaufać ale jeśli to zrobisz, zbłądzisz. O kim mowa?

 

Św. Ignacy Loyola: "Najbardziej boję się tych, którzy jedną ręką budują, a drugą burzą".

 

 

"3 minuty z Loyoli" to nowy cykl filmów na DEON.pl, przygotowywany przez Mocnych w Duchu. W każdą środę i sobotę czeka na ciebie nowy odcinek.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

15

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~magdas 10:30:08 | 2017-09-06
To są bardzo sensowne słowa! Pokazują rzeczywistość w sposób nieuproszczony.

Rzeczywiście współpraca z "takimi ludźmi" jest trudna, czasem bardzo trudna, niekiedy staje się niemożliwa. Problem w tym, że to dotyczy (w mniejszym lub większym stopniu) wszystkich ludzi. Dopóki jesteśmy na tym świecie musimy mierzyć się z wadami, słabościami i grzechami - swoimi i cudzymi. We wspólnotach, w rodzinach, w małżeństwie, w pracy, w życiu społecznym. W kierownictwie duchowym też.

Nie możemy zupełnie uniknąć takich sytuacji.
Bardzo cenne byłyby jakieś wskazówki - jak postępować, jak rozeznawać, żeby wziąć od człowieka to co dobre (budowanie), a nie wziąć tego co złe (burzenie).
Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, kiedy nie da się tak łatwo zrezygnować ze współpracy (np. w rodzinie), lub kiedy szkoda całkiem rezygnować, żeby "nie wylać dziecka z kąpielą". Nie ma chyba takich nauk np. podczas przygotowania do małżeństwa - a szkoda.

Oceń 14 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook