Bp Dajczak: jeśli będziesz tak robił, będziesz szczęśliwy

Zachowanie Jezusa w stosunku do uczniów przewraca w ich głowach absolutnie wszystko. Stary, uporządkowany świat zostaje zastąpiony nowym. Nie wszyscy są w stanie zrozumieć zachowanie i słowa Mistrza. Ale to właśnie ono prowadzi do szczęścia. 

 

Posłuchaj konferencji bp. Edwarda Dajczaka, który pokazuje, jak bardzo istotne jest to, by wcielać słowa Jezusa w życie. Pokazuje trzy zagrożenia i trzy pozytywne postawy, które dotyczą każdego wierzącego.

 

 

Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ do Ewangelii, która mówi o szczęściu według Jezusa

 

Na początku Kazania na górze Jezus wyjaśnia nam co czyni człowieka błogosławionym czyli szczęśliwym. Nie uszczęśliwi nas bogactwo, doznawanie wielu radości, przepychanie się w życiu łokciami, obojętność na ludzką krzywdę, niewierność, skłonność do sporów i kłótni czy konformizm. Uczniowie Jezusa kierują się w życiu przeciwnymi (faktycznymi) wartościami i dlatego są szczęśliwi.

 

Szczęście według Jezusa

 

Jeśli chcemy pójść za Jezusem musimy zrewidować naszą koncepcję szczęścia - skąd ono się bierze. To właśnie błędna koncepcja drogi do szczęścia powoduje, że często nie potrafimy naśladować Jezusa. Szukanie szczęścia mamy bowiem w naturze i nigdy nie uwolnimy się od dążenia do niego. Wszystko więc ostatecznie sprowadza się do wyboru tej lub innej drogi do szczęścia.

 

Całość znajdziesz pod TYM linkiem. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook