Jezusowi by się oberwało od pobożnych katolików

Jezus mówi w taki sposób, żeby wszyscy mogli z tego coś wyciągnąć, również ludzie niewierzący i nie mający nic wspólnego z Kościołem. Czasem mówi tak, że Jego słów boją się najgorliwsi chrześcijanie.

 

 

Pierwsze czytanie (Iz 55, 10-11)

 

Tak mówi Pan Bóg:


«Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa».

 

Drugie czytanie (Rz 8, 18-23)

 

Bracia:


Sądzę, że cierpień teraźniejszych nie można stawiać na równi z chwałą, która ma się w nas objawić. Bo stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych. Stworzenie bowiem zostało poddane marności - nie z własnej chęci, ale ze względu na Tego, który je poddał - w nadziei, że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia, by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych.


Wiemy przecież, że całe stworzenie aż dotąd jęczy i wzdycha w bólach rodzenia. Lecz nie tylko ono, ale i my sami, którzy już posiadamy pierwsze dary Ducha, i my również całą istotą swoją wzdychamy, oczekując przybrania za synów - odkupienia naszego ciała.

 

Ewangelia (Mt 13, 1-23)

 

Owego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem. Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu. I mówił im wiele w przypowieściach tymi słowami:


«Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, jedne ziarna padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na grunt skalisty, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka. Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne wreszcie padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny.


Kto ma uszy, niechaj słucha!»

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.75

Liczba głosów:

72

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

stos 09:48:00 | 2017-07-16
za pobożnymi katolikami,to ty koleś możesz sandały nosić

Oceń 66 27 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

zbyszeks 09:25:16 | 2017-07-16
Yes

Oceń 6 23 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook