#WieczornyPaciorek: Boża prawda otwiera oczy

(fot. shutterstock.com)

Na modlitwie często oczekujemy, że Bóg, niczym dobra wróżka, spełni wszystkie nasze życzenia. Jezus uczy nas, że nie zawsze dostajemy to, czego chcemy. Ale zawsze sobie poradzimy, jeśli zaufamy i staniemy w prawdzie.


Mamy wiele oczekiwań wobec Boga. Skoro się modlimy i poświęcamy Mu swój czas, On także mógłby nieco łaskawiej na nas spojrzeć. Dać pracę, dom, dobrego męża czy fajną żonę. Często zupełnie nie rozumiemy i nie chcemy przyjąć tego, co wydarza się w naszym życiu. Negujemy wiele rzeczy i mimo że wciąż nas coś "uwiera", uznajemy, że łatwiej nic nie robić i trwać w tym, co jest, niż doszukiwać się, o co tak naprawdę chodzi. Na szczęście Jezus nie daje za wygraną i upomina się o nas w czasie, który Jego zdaniem jest dla nas najlepszy.

 

Uczniowie też nie do końca byli przekonani kim jest Jezus, tak jak dziś my nie zawsze potrafimy od razu odnaleźć swoją drogę i tożsamość. Ojciec w swej miłości daje nam na to czas. Możemy szukać, upadać. On przy nas jest i cierpliwie czeka aż zrozumiemy, że On nie jest wróżką spełniającą nasze zachcianki, a my, kiedy tylko w końcu zaufamy i zaczniemy słuchać Jego słowa, będziemy w stanie poradzić sobie z tym, co do tej pory było dla nas tak niewygodne.


Poświęć 15 minut na rozmowę z Bogiem, który pragnie, abyś przejrzał, bo tylko w ten sposób dostrzeżesz sens i piękno życia.

 

 

#WieczornyPaciorek to nie jest jakiś tam "paciorek". Pod tą nazwą kryje się specjalna modlitwa, która pozwoli ci zmienić podejście do wielu spraw, złapać dystans, odnaleźć pokój, wyciszyć się i - co najważniejsze - odnowić więź z Bogiem. Potrzebujesz chwili wytchnienia, ale nie wiesz, jak wśród nawału codziennych obowiązków wygospodarować choćby kilka minut? Wiemy, jak ci pomóc.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?