Jak przyjmować Komunię w czasie mszy? Na rękę? Do ust? Internauci komentują

(fot. shutterstock.com / facebook.com)

Spór, czy Komunię świętą przyjmować do ust, czy na rękę trwa w Kościele od jakiegoś czasu. Przeczytaj, co o sprawie sądzą internauci. 

 

1. Jedna z grup była przeciwna przyjmowaniu Komunii na rękę i wyraźnie to zaznaczała. 

 

 

 

 

 

 

 

2. Inni twierdzili, że przyjmowanie na ręke to piękny moment i bardzo go doświadczają. 

 

 

 

 

 

 

3. Była także grupa, która twierdziła, że nie należy dzielić się w tej kwestii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.14

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~BG 21:40:36 | 2017-04-09
Chciałbym zauważyć, że przy podawaniu Komuni do ust bardzo często spadają okruszki na patenę. Natomiast przy podawaniu na rękę spadają na podłogę i są profanowane. Podawania na rękę w tej formie nigdy wcześniej w Kościele nie było. W pierwszych wiekach chrześcijaństwa jęśli się podawawało na rękę to ustami się schylało do dłoni i razem  z okruszkami byla spożywana. Obecną formę zawdzięczamy kapłanom holenderskim i później niemieckim, którzy łamiąc posłuszeństwo samowolnie rozpoczęli podawanie Komunii na rękę w swoich parafiach. Papież Paweł VI obawiając się rozłamu w Kościele zgodził się na warunkowe podawanie Komunii w obecnej formie. Ten sposób podawania Komunii ułatwia różne formy profanacji. Sam wielokrotnie widziałem jak Komunię z ręki chowano do kieszeni  lub po prostu w zamkniętej ręce wynoszono z kościoła. Z tego miejsca bardzo mocno i gorąco zachęcam wszystkich do przyjmowania Komunii wyłącznie do ust.

Oceń 8 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

stos 13:19:17 | 2017-04-09
Zacznijmy od tego,iż liturgia to dar Kościoła nauczającego dla Kościoła słuchającego.Tak więc hierarchia decyduje w jaki sposób ma być przyjmowana komunia święta.Dawniej róznica między Bogiem a człowiekiem była oczywista dla każdego ,więc przyjmowanie komunii świętej do ust i na klęcząco było naturalne.
Dziś żyjemy w zwariowanych czasach kultu człowieka, więc Ciało Pańskie stało się sposobem na podwyższenie ludzkiego ego ("czemu nie na rękę i na stojaka?")
Wyznający kult bożka Demosa Deon przeprowadził wśród wiernych internautów plebiscyt.
Ze swej strony proponuję podliczyć wyniki i czym prędzej wysłać je do stosownej komisji Episkopatu z sugestią dowartościowania ekumenicznej praktyki przyjmowania na rękę.  

Oceń 16 11 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook