Wojciech Modest Amaro: Czułem pustkę. Jezus pochylił się nad moim krzykiem

(fot. Martyna Tola Piotrowska)

- Po ludzku rzecz ujmując nie mogłem narzekać, skreśliłem wszystkie pozycje z listy marzeń, ale dalej nie byłem wewnętrznie szczęśliwy.  Miałem w sobie taki krzyk: "co mam dalej robić?". Wtedy Pan Jezus pochylił się nade mną i pokazał mi drogę. 

 

Wojciech Modest Amaro na pytanie o to, kiedy się życiowo pogubił i czego mu brakowało na drodze sukcesów, opowiada o wewnętrznej pustce i braku poczucia prawdziwego szczęścia: - Wiedziałem, że kolejne wyzwania niczego nie zmienią, że skreślenie z listy kolejnych "zdobyczy" nic nie da. Wtedy Pan Jezus pokazał mi życiową hierarchię i właściwą drogę. 

 

Życie z Jezusem ma sens

 

Dodaje, że Duch Święty pomaga mu mówić o Jezusie: - Stanięcie w nagiej prawdzie o swoim życiu, pomaga mi dzielić się wiarą. Mogłem mieć restauracje w każdym mieście w Polsce, ale chciałem czegoś innego, dlatego powołuję do życia fundację dla młodych ludzi. Chcę, żeby wiedzieli, że życie z Jezusem ma sens. 

 

W rozmowie w studiu "Dzień dobry TVN" bierze udział również Katarzyna Olubińska, autorka książki "Bóg w wielkim mieście" i ojciec Robert Głubisz, przeor Domikanów. 

 

Ojciec Robert podkreśla, że Bóg jest pokorny i nie narzuca się: - Jeśli chcemy zaprosić Go do swojego życia, trzeba tego pragnąć. Bóg nie stoi w opozycji do tego świata. On chce uporządkować go według swojego zamysłu miłości. 

 

Wszyscy rozmówcy zgodnie podkreślają, że życie z Bogiem daje im szczęście. Kasia Olubińska dodaje, że wiara pomaga również w momentach kryzysowych. Wspomina swoją rozmowę z Idą Nowakowską, której po stracie taty, to wiara pomogła podnieść się z żałoby. 

 

Całą rozmowę możecie obejrzeć na stronie "Dzień dobry TVN"

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.92

Liczba głosów:

37

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook