Szef CIA ujawnił, co sądzi o Jezusie Chrystusie

(fot. youtube.com)

Mike Pompeo, który został nominowany przez Donalda Trumpa na szefa CIA, bardzo wyraźnie mówi o swojej wierze w Jezusa.

 

Szef CIA

 

Jego wypowiedź miała miejsce w kościele w Wichita w stanie Kanas. Przyszły szef CIA powiedział, że: "Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel jest prawdziwie jedynym rozwiązaniem dla naszego świata".

 

Pompeo, który jest zdecydowanym konserwatystą i przeciwnikiem aborcji, wspomniał również o problemie ekstremizmu muzułmańskiego, który jego zdaniem nienawidzi chrześcijaństwa: "Będą wywierać na nas presję, a my będziemy musieli być pewni, że modlimy się, stoimy". Zauważył także, że takie ekstremalne grupy to mniejszość spośród muzułmanów, ale nie można ich lekceważyć.

 

Do wiary w Chrystusa przyznał się także wiceprezydent USA, Mike Pence.

 

Całość przemówienia Pompeo poniżej

 

 

Co Franciszek myśli o Donaldzie Trumpie?

 

"Straszenie albo cieszenie się teraz byłoby wielką nieroztropnością, bylibyśmy prorokami nieszczęścia albo dobrobytu, które mogłyby się nie sprawdzić. Zobaczymy, co zrobi i wtedy będziemy oceniać" - tak o nowym prezydencie USA Donaldzie Trumpie mówi papież Franciszek.

 

W wywiadzie dla największego dziennika hiszpańskiego "El País" dodaje, że zawsze trzeba opierać się na konkretnych przypadkach. - Chrześcijaństwo jest konkretne albo nie jest chrześcijaństwem - zauważa Ojciec Święty

 

Czy dojdzie do spotkania Franciszek-Trump?

 

Pierwsze spotkanie papieża Franciszka z Donaldem Trumpem może odbyć się pod koniec maja, kiedy prezydent USA przyjedzie do Włoch na szczyt G-7 - podaje na portalu "The Tablet" Christopher Lamb.

 

Dziennikarz powołuje się na Biały Dom, który potwierdził udział prezydenta Trumpa w planowanym na 26 i 27 maja szczycie G7 w Taorminie na Sycylii. Zarówno Barack Obama jak i George W. Bush przy takiej okazji byli przyjmowani na audiencji przez papieża. Jednocześnie przypomina o rozbieżnościach poglądów między Ojcem Świętym a obecnym prezydentem USA w kwestii migracji.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.8

Liczba głosów:

15

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook