Krótka medytacja w chwilach mroku

(fot. shutterstock.com)

Dzięki litości serdecznej Boga naszego (…) z wysoka Wschodzące Słońce nas nawiedzi, by zajaśnieć tym, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, aby nasze kroki zwrócić na drogę pokoju (Łk 1,78 - 79).

 

Pokój Boży może zajaśnieć nawet w najbardziej ponurych okolicznościach, nawet wtedy, kiedy wpatrujemy się w mrok i cień śmierci. Nagle zalewa nas światło, które przedziera się przez mrok jak "słońce z wysoka".

 

Dzięki "litości serdecznej Boga naszego" nasze sparaliżowane lękiem stopy znowu odzyskują sprawność i poruszają się zwinnie "po drodze pokoju". Potężna moc ciemności i śmierci ustępuje pokojowi, który wnosi Boże światło.

 

Przypomnij sobie takie chwile, kiedy tonęłaś w ciemności i żyłaś w cieniu pewnego rodzaju śmierci. Czy doświadczyłaś wtedy serdecznej litości Boga? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Przypomnij to sobie i przeżyj na nowo w swojej wyobraźni, poczuj światło świtu przedzierające się przez mrok.

 

Jeżeli obecnie odczuwasz ciemność lub zagrożenie jakimś rodzajem śmierci, wyobraź sobie, że ogarnia cię światło wschodzącego słońca i przyzywaj Bożej obietnicy Jego serdecznej litości.

 

Jeżeli nigdy nie doświadczyłaś takiej ciemności lub śmierci, podziękuj Bogu za Jego serdeczną litość, która jest obecna w twoim życiu.

 

*  *  *

 

Naucz się lepiej modlić:

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook