#WieczornyPaciorek: miłość a przywiązanie?

Potrzebujesz chwili wytchnienia, ale nie wiesz, jak wśród nawału codziennych obowiązków wygospodarować choćby kilka minut? Wiemy, jak ci pomóc.

 

"Co to jest miłość? To wrażliwość na każdą cząstkę rzeczywistości w tobie i na zewnątrz, płynąca z głębi serca odpowiedź na tą rzeczywistość. [...] nie z powodu potrzeby leczy ze względu na wrażliwość.
 
Co to jest przywiązanie? Potrzeba uczenie się, które przytępia twoją wrażliwość, narkotyk, który przesłania percepcję. Dlatego dopóki jesteś w niżmniejszym stopniu przywiązany do czegokolwiek lub do jakiejkolwiek osoby, miłość nie może się narodzić." De Mello
 
Mój ojciec jest żeglarzem. Kiedy byłem dzieckiem uczył mnie różnych węzłów, znał ich tysiące... Myślę, że gdyby zabrać mu wszystkie narzędzia, a zostawić tylko liny, poradziłby sobie ze wszystkimi naprawami. Sznurkami potrafi związać wszystko.
 
Rzeczywistość pokazuje mi, że z powodu różnych braków, my także nauczyliśmy się przywiązywać w życiu do różnych rzeczy. Tak naprawdę jesteśmy w stanie przywiązać się do wszystkiego... Ale to przywiązanie, jak mówi de Mello, sprawia że stajemy się niezdolni do kochania.
 
Przyjrzyj się sobie w mijającym dniu, czy są przy tobie rzeczy lub osoby, bez których nie możesz żyć?
 
Na wieczornej modlitwie spróbuj pomyśleć, że to wszystko nie jest ci potrzebne, zostaw to, a z czasem zobaczysz, że w końcu jesteś w stanie to pokochać.
 

#WieczornyPaciorek zaczynamy o 21:15 

 

 

***

 

#WieczornyPaciorek to nie jest jakiś tam "paciorek". Pod tą nazwą kryje się specjalna modlitwa, która pozwoli ci zmienić podejście do wielu spraw, złapać dystans, odnaleźć pokój, wyciszyć się i - co najważniejsze - odnowić więź z Bogiem. Potrzebujesz chwili wytchnienia, ale nie wiesz, jak wśród nawału codziennych obowiązków wygospodarować choćby kilka minut? Wiemy, jak ci pomóc.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

kmielcz 22:11:55 | 2017-01-20
Dziękuję za Wieczorny Paciorek. Jestem już dużą dziewczynką, jednak nazwa jest sympatyczna. Znam IRS od kilku lat, jednak borykam się z nim. Raz jest lepiej, raz gorzej. Ze względu  na niewytrzymałość mojego organizmu wieczorem bardzo trudno jest mi się skupić. Prowadzony rachunek sumienia jest mi tu wielką pomocą. Niech Pan Bóg Ojcu błogosławi. Katarzyna

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR 23:01:25 | 2016-12-14
+

ps. wczoraj na rekolekcjach adwentowych ksiądz prosił, żeby nie mówić paciorek, Bozia, żłóbek itd. ;-)

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

assia5 21:58:57 | 2016-12-14
Dziękuję. To wyciszenie jest niesamowite. Z jednej strony chciałabym tyle powiedzieć, a z drugiej chce mi się  milczeć tylko. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję. :)

Oceń 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

mm 21:54:27 | 2016-12-14
dziękuję...

Oceń 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook