Krótka modlitwa na czas mroku

(fot. shutterstock.com)

Odczuwasz silną pokusę? Masz poczucie beznadziei? Myślisz, że nic ci się nie uda? Poznaj modlitwę, która da ci nadzieję. 

 

Dzięki litości serdecznej Boga naszego (…) z wysoka Wschodzące Słońce nas nawiedzi, by zajaśnieć tym, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, aby nasze kroki zwrócić na drogę pokoju (Łk 1,78 - 79)

 

Pokój Boży może zajaśnieć nawet w najbardziej ponurych okolicznościach, nawet wtedy, kiedy wpatrujemy się w mrok i cień śmierci. Nagle zalewa nas światło, które przedziera się przez mrok jak "słońce z wysoka". Dzięki "litości serdecznej Boga naszego" nasze sparaliżowane lękiem stopy znowu odzyskują sprawność i poruszają się zwinnie "po drodze pokoju". Potężna moc ciemności i śmierci ustępuje pokojowi, który wnosi Boże światło.

 

Przypomnij sobie takie chwile, kiedy tonęłaś w ciemności i żyłaś w cieniu pewnego rodzaju śmierci. Czy doświadczyłaś wtedy serdecznej litości Boga? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Przypomnij to sobie i przeżyj na nowo w swojej wyobraźni, poczuj światło świtu przedzierające się przez mrok.

 

Jeżeli obecnie odczuwasz ciemność lub zagrożenie jakimś rodzajem śmierci, wyobraź sobie, że ogarnia cię światło wschodzącego słońca i przyzywaj Bożej obietnicy Jego serdecznej litości.

 

Jeżeli nigdy nie doświadczyłaś takiej ciemności lub śmierci, podziękuj Bogu za Jego serdeczną litość, która jest obecna w twoim życiu.

 

*  *  *

 

Poznaj lepiej sekrety modlitwy. Tutaj znajdziesz więcej informacji.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook