Dlaczego tylu ludzi nie słyszało o Bogu?

Kluczem do odpowiedzi okazuje się jedno zdanie z Ewangelii. Wskazuje je bp Edward Dajczak. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.27

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

czesiek900 16:47:14 | 2017-03-11
(2 Koryntian 4:4) wśród których bóg tego systemu rzeczy zaślepił umysły niewierzących, aby nie mogło przeniknąć oświecenie chwalebną dobrą nowiną o Chrystusie, który jest obrazem Boga.
W Biblii nazwano Szatana Diabła „bogiem tego systemu rzeczy” (2Ko 4:4). Miano to bez wątpienia odnosi się do Szatana, bo jak napisano dalej, ów bóg „zaślepił umysły niewierzących”. W Objawieniu 12:9 powiedziano, że Szatan „wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię”. O jego władzy nad obecnym światem, łącznie z rządami, świadczy to, że zaproponował Jezusowi „wszystkie królestwa świata oraz ich chwałę” w zamian za akt czci (Mt 4:8, 9).
W noc przed swą śmiercią Jezus trzykrotnie ostrzegł uczniów przed tym bogiem i nazwał go „władcą tego świata”. Powiedział również, że ten potężny władca, innymi słowy bóg, „zostanie wyrzucony precz” (Jana 12:31; 14:30; 16:11). Kto jest tym bogiem i nad jakim światem sprawuje władzę?
To Szatan Diabeł — zbuntowany anioł. Skąd o tym wiemy? Biblia wyjaśnia, że gdy Szatan kusił Jezusa, pokazał mu „wszystkie królestwa świata oraz ich chwałę i rzekł do niego: ‚Dam ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi cześć’” (Mateusza 4:8, 9). Gdyby Szatan oferował Jezusowi coś, czego nie posiada, propozycja ta nie stanowiłaby żadnej pokusy. Apostoł Jan oznajmił: „Cały świat podlega mocy niegodziwca” (1 Jana 5:19).

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

czesiek900 21:37:04 | 2016-11-08
(Mateusza 28:19, 20) Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów, chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego, 20 ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem. A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do zakończenia systemu rzeczy”.

Oceń 4 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 18:49:09 | 2018-01-27
Dlaczego tylu ludzi nie słyszało o Bogu?

Odpowiedź jest prosta. Bo Kościół nie przyłożył się do swojej misji
ewangelizowania świata. Nie posiada nawet po 2. tys. lat od  czasów Chrystusa swoich mass mediów na  powszechną skalę. Zaniedbał to co nazywamy postępem w dobrym tego słowa znaczeniu, ba, był nawet tym co przeciwstawiał się postępowi, temu prawdziwemu, etycznemu, koniecznemu dla panowania dobra na ziemi. Co mamy a to mamy, że po 2.  tys. lat  tylko 1,2 miliarda ludzi są katolikami, czyli należy do Kościoła powszechnego, którego założył Chrystus.

Dlaczego nie ma nawet kanonu dobrej literatury katolickiej tłumaczonej na wiele języków świata. A ta która jest to  nie wytrzymuje  właściwego poziomu by móc nią poważnie ewangelizować. Czy , ktoś  się zainteresował , by wydać właściwą odpowiedź Richardowi  Dawkinsowi, który wydał swoją ateizująca książkę w  milionowych nakładach tłumaczoną na wiele języków świata?  Jeśli jest takie podejście duchowieństwa do ewangelizacji świata to można się obawiać, czy słowa samego Chrystusa, czy zastanie wiarę ,gdy przyjdzie nie okażą się uzasadnione.

W jaki sposób sam biskup na powyższym filmie tłumaczy, dlaczego  Kościół nie objął ewangelizacją całego świata. Wyszukał  gdzie popadło w Piśmie świętym jakiegoś tekstu, na zasadzie ruletki i ma już gotową odpowiedź. Takie jest  rzeczywiste podejście osób konselrowanych do ewangelizacji świata.

Oceń 8 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

wojtekch77 18:15:32 | 2016-10-29
Katolictwo tylko obrzydza ludziom Boga i znekształca jego obraz. Jezus uczynił ludzi równymi sobie a wy wróciliście do poddaństwa.

Oceń 19 16 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

aralka 23:22:28 | 2016-07-19
Dobre pytanie ;)
Ja zapytam inaczej: Dlaczego serwisy tego typu jak państwa, nie myślą o Głuchych? Nie udostępniają Głuchym filmy z różnymi wypowiedziami, czy czytaniem, czy słowem z Ewangeli - z napisami lub z tłumaczeniem na Polski Język Migowy?

Wielu Głuchych ma problem z dostępnością do Dobrego Słowa.
I stąd potem Ci ludzie - nie chodzą w ogóle do kościoła, nie interesują się w ogóle wiarą w Boga. A odwracają i niektórzy z nich przechodzą do Świadków Jehowych. Jak myślicie, dlaczego?

Oceń 13 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook