Biskup Ryś o adhortacji "Amoris laetitia"

"Dobry pasterz włącza. Czyli jak wychodzę na zewnątrz do kogoś, to nie po to, żeby mu powiedzieć: ty chamie, tylko żeby mu powiedzieć: potrzebujemy cię". 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.2

Liczba głosów:

50

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jan777 09:37:49 | 2016-06-13
Umiłowani w Panu Jezusie Chrystusie

Znowu pojawili się ludzie, którzy wmawiają Wam, że Jahwe jest ojcem Pana Jezusa Chrystusa.   Ojciec Pana Jezusa Chrystusa Pan Panów ma na imię tak samo jak Syn. Imię to JEZUS.  KK przyjął za ojca Pana Jezusa Chrystusa Władcę tego świata -diabła.
Ojciec Pana Jezusa Pan Panów nie będzie sądził nikogo . Także i Syn Jezus Chrystus nie będzie sądził nikogo.
Czytajcie NT i nie dajcie się zwieść ludziom w mocy władcy tego świata –diabła .Albowiem diabeł zrobi wszystko przez swoich sługusów aby jak najmniej ludzi uzyskało ŻYCIE WIECZNE. Zapamiętajcie proszę:
Ojcem Pana Jezusa Chrystusa Jest zobrazowany przez siebie DUCH ŚWIETY PAN PANÓW. Ma na imię tak samo jak Syn.
Chrzest MA BYĆ TYLKO W IMIĘ  ‘JEZUS”

KK chrzcił i imię WŁADCY TEGO ŚWIATA I DALEJ CHRZCI
Dlatego jedynym wyjściem jest oddanie siebie Panu Jezusowi Chrystusowi . W ten sposób stajesz się CZEŚCIĄ PANA JEZUSA CHRYSTUSA I NIE BĘDZIESZ SĄDZONY BO PAN JEZUS CHRYSTUS WYPEŁNIŁ PRAWO.

Powiedz Panie Jezu Jestem Twój -Twoja.

Oceń 43 23 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jan777 09:34:44 | 2016-06-13
Pan Jezus Chrystus powiedział:


46 Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. 47 A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. 48 Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym.’’
Macie wyraźnie napisane, że Pan Jezus Chrystus NIE BĘDZIE SĄDZIŁ nawet jeśli :
‘ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić.’’ ( Jana 12)

Macie także prosto napisane, że :

‘’ 21 Albowiem jak Ojciec wskrzesza umarłych i ożywia, tak również i Syn ożywia tych, których chce. 22 Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, 23 aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał. 24 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia. 25 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą5 głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą. 26 Podobnie jak Ojciec ma życie w sobie, tak również dał Synowi: mieć życie w sobie samym. 27 Przekazał Mu władzę wykonywania sądu, ponieważ jest Synem Człowieczym. 28 Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach6, usłyszą głos Jego: 29 a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia. ( Jana 5/21)

Oceń 43 29 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jan777 09:31:37 | 2016-06-13
W tych słowach Pan Jezus Chrystus wyraźnie mówi, że :

‘’22 Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi,’’
Nie potrzeba potężnej wiedzy aby zrozumieć, że Ojciec Pana Jezusa Chrystusa NIE BĘDZIE SĄDZIŁ NIKOGO, BO WŁADZĘ SĄDZENIA PRZEKAZAŁ SYNOWI NASZEMU ZBAWICIELOWI .
Ale Pan Jezus Chrystus także powiedział, że TEŻ NIE BĘDZIE SĄDZIŁ NIKOGO, NAWET TYCH , KTÓRZY USŁYSZELI SŁOWA JEGO I ICH NIE ZACHOWALI.

Pan Jezus Chrystus przyjdzie i zabierze do swojego królestwa wszystkich swoich wyznawców bez sądzenia. O ty mówią słowa:
33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: \"Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!’’

Oddajcie swoje życie Panu Jezusowi Chrystusowi bo przez ten akt stajecie się częścią CIAŁA PANA JEZUSA CHRYSTUSA ,KTÓRY POKONAŁ WYPEŁNIŁ PRAWO .
Dzięki właśnie temu każdy kto jest w Ciele Pana Jezusa Chrystusa i ma WYPISANE W DUSZY SWOJEJ IMIĘ JEZUS  NAWET NIE BĘDZIE SĄDZONY . (48 Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym)

Króluj nam Panie Jezu Chryste

Oceń 46 30 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Pawel G 22:31:25 | 2016-06-12
Bóg brzydzi się grzechem i nie podobają mu się ludzie, którzy głoszą poglądy, jakoby grzesznik był miły oczom Boga, albo, że Bóg nie jest sędzią sprawiedliwym:

Uprzykrzyliście się Panu swymi mowami, a pytacie się jeszcze: Czym się uprzykrzyliśmy?
Tym, ze mówicie: Każdy człowiek źle czyniący jest [jednak] miły oczom Pana, a w takich ludziach ma On upodobanie. Albo [mówicie]: Gdzież jest Bóg, sprawiedliwy sędzia?
[Ml 2,1]

I dalej mamy przedstawionego Boga jako sędziego i jako światka przeciwko cudzołożnikom:
Usiądzie więc, jakby miał przetapiać i oczyszczać srebro, i oczyści synów Lewiego [Ml 3,3]

Wtedy przybędę do was na sad i wystąpię jako świadek szybki przeciw uprawiającym czary i cudzołożnikom, i krzywoprzysięzcom, ... , a Mnie się nie lękają - mówi Pan Zastępów. [Ml 3,5]

Tego wszystkiego nie ma w adhortacji AL, nie ma w encyklice Evangelium gaudium, nie ma w nauczaniu Franciszka, jak i w powyższych słowach bpa Rysia. A jeśli jest, to niech ktoś mi pokaże, gdzie, bo ja tego nie znajduję.

Oceń 30 69 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Pawel G 21:56:17 | 2016-06-12
Ciekawe to tłumaczenie adhortacji, bo wiele mówi o bpie Rysiu.

Mamy wychodzenie, włączanie, odruchy, wykluczanie, mamy sytuacje nieregularne, które nie są problemem ale szansą. No i mamy ucieszyć się. Mamy włączać takich ludzi w "dziedziny działania w kościele", mamy ich zapraszać. A oni? Jakieś nawrócenie?

Są słowa o " bawieniu się w oceny", czyli napiętnowanie faktu oceny postępowania, które jest absolutnie konieczne do poprawy swojego postępowania, czy napomnienia innego (uczynek miłosierny wobec duszy).

Mamy słowa o "wiernych związkach" osób żyjących w cudzołóstwie. Mamy słowa o "ideale" małżeństwa chrześcijańskiego, jakby to nie było coś naturalnego, coś do czego Bóg daje łaskę wszystkim tym, którzy małżeństwo chrześcijańskie zawarli. Czyli bp. Ryś ociera się niestety o herezję.

I ani słowa o grzechu ani jego konsekwencjach, o nawróceniu, o sprawiedliwości, o Jezusie, a o Bogu wspomniano tylko raz, ale nie wspomniano o Jego woli, o Jego Ewangelii.

Oby bp Ryś nie został ordynariuszem krakowskim, lub jakimś innym, bo może poprowadzić całą diecezję "szeroką drogą" i przez "szeroką bramę'.

Oceń 45 67 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook