Papież odpowiada na pytanie: dlaczego Bóg nie pokonał diabła?

WAM
(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)

Drogi Papieżu Franciszku,

 

skoro Bóg tak bardzo nas kocha i nie chce, żebyśmy cierpieli, dlaczego nie pokonał diabła?

 

Alejandra, 9 lat, Peru

 

Droga Alejandro,

 

Bóg już pokonał diabła, dokonał tego na krzyżu. Diabeł przegrał. Bóg pokonał go na swój własny sposób. Wiesz, jakie są smoki? Mają bardzo długi ogon i nawet jak się je zabije, nadal przez jakiś czas nim potrząsają. To co stało się z diabłem, przypomina to, co dzieje się z wielkimi i przerażającymi smokami, kiedy się je pokona i zabije: ich długi ogon nadal się porusza i może wyrządzić szkodę. Można to zaobserwować u małych jaszczurek, kiedy tracą ogon - chociaż odpada on od ich ciała, to nadal się porusza. Umierając, Jezus pokonał śmierć. Diabeł przegrał - nie zapominaj o tym! Jest jak smok albo niebezpieczny dinozaur, który przez chwilę macha ogonem, chociaż jest już martwy.

 

Albo inaczej: diabeł jest jak związany pies, który szczeka i warczy. Ale jeśli się do niego nie zbliżysz, nie ugryzie Cię.

 

Papież Franciszek

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.76

Liczba głosów:

51

 

 

Komentarze użytkowników (10)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Czesław Czap 12:14:38 | 2018-06-01
Albo inaczej: diabeł jest jak związany pies, który szczeka i warczy. Ale jeśli się do niego nie zbliżysz, nie ugryzie Cię.

Podwórkowy teolog po kilku piwach za dużo chyba nie palnąłby takiej głupoty.

Oceń 3 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ilona.szutowicz 11:04:11 | 2017-06-02
Jeśli Jezus uczynił ludzi niesmiertelnymi  dopiero  w momecie ukrzyżowania to  co  duszami  ludzi , którzy żyli wcześniej? Jeśli  Diabeł to upadły Anioł, który wybrał zło to  znaczy ,że  anioły tak jak i  my  mają  wolną wolę oraz szereg cech i  emocji , które mogą powodować u  nich pewne  zachowanie. Nie ma  ludzi  złych do szpiku  kości (  pomijając  psychopatów pozbawionym empatii całkowiecie), więc dlaczego  jeden z  aniołów miałby się stać jak  na pstryknięcie palcem złem w czystej postaci. Czy jeśli  tak jak  uzdrawiamy  człowieka który czyni  źle  modlitwą za niego  to czy możemy doprowadzić do  nawrócenia  szatana modląc się za niego? Dlaczego Anioł, będąc otoczonym boską miłością , wybrał drogę , która  była skazana z góry na porażkę.DLaczego  skoro czynimy  źle pod wpływem  szatana i  podczepionych bytów , to nasza dusza będzie za to potępiona.

Oceń 2 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Anna Cierpicka 12:57:02 | 2017-06-01
moja mama jest chora śniło jej się że wąż wchodzi jej do brzucha i bardzo jej boli i przyjechała moja siostra z Ameryki i była złośliwa wtedy ja przyszłam i ją chwaliłam koło mamy i w nocy otworzyłam pismo święte i przeczytałam tak mi się otworzyło otym jak Jezus mówi o tym że uczniowie mówili on nie chodzi z nami i wypędza złe duchy ale Jezus powiedział kto nie jest przeciwko nas jest z nami i nad ranem miałam sen że mama wiesza węża białego był gruby na 10 cm i chciał mnie koniecznie ugryżć miał zęby i 

Oceń 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

kuradomowa 22:55:25 | 2016-06-01
Dziękuję Ci Boże ....za  to, że Jesteś.

Oceń 33 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Macieek 19:27:39 | 2016-06-01
Tak brzydko mówi o swoim mistrzu ;) ?

Oceń 9 65 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

bumbelot 15:35:24 | 2016-06-01
W imię Jezusa Chrystusa zamilknij !!!

Oceń 20 52 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Golarz_Filip 16:00:36 | 2016-06-01
Szatan jest istotną częścią naszej rzeczywistości. Jest lustrzanym przeciwnie spolaryzowanym odbiciem Chrystusa. Szatan jest Matką dla ciała Chrystusa! Szatan jest matką ciała Maryji i każdego ciała materialnego gdyz On jest Panem całej materii. Jest czasem, który generuje w ciele popęd. Ofiara z żywego ciała Jezusa Chrystusa jest skladana Szatanowi!!! Jezus Chrystus ustanowił symbol swojego życia i smierci w bezkrwawej ofierze jako pamiątkę Jego Przymierza.
Składanie ofiar z istot żywych to Satanizm!! Ci, którzy mówią, że składają ofiarę z Żywego Ciała Jezusa Chrystusa czynią to dla Szatana!
Czemu wy głupi ludzie tak kłamiecie?
A może nie jesteście tacy głupi tylko bardzo bardzo sprytni?

Oceń 9 128 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?