Czy każdy z nas może prorokować?

Czy to w ogóle możliwe? Jak można się tego nauczyć? Czy jest jakaś specjalna technika, która pozwala to osiągnąć? Co mówi Pismo Święte? Odpowiada Karol Sobczyk ze wspólnoty Głos na Pustyni. 

 

 

#Tak działa Duch dziś - modlitwa wstawiennicza, chrzest w Duchu, modlitwa językami, prorokowanie, uwielbienie, spoczynki w Duchu i uzdrowienia. Krok po kroku i na spokojnie. Dowiedz się, jak Duch Święty działa dziś. Tematy związane z Odnową w Duchu Świętym, ruchami charyzmatycznymi nie od dziś budzą wiele emocji i kontrowersji. Niektórzy podchodzą do wszystkich tych "cudownych" wydarzeń z podejrzliwością. Postanowiliśmy poprosić Karola Sobczyka, żeby wyjaśnił nam, o co w tym wszystkim naprawdę chodzi. Karol wraz z żoną Gosią jest głównym liderem wspólnoty "Głos na Pustyni". Z wykształcenia psycholog, z pasji publicysta, na co dzień dyrektor Chrześcijańskiej Fundacji "Głos na Pustyni". Jest członkiem Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 14:12:06 | 2016-05-29
Człowiek jest jak "naczynie", w którym pragnie pomieszkiwać Bóg; właśnie tak Bóg zmienia nas na lepsze, udoskonala nas i uzdalnia ku wyższym formom życia, życia w Duchu Bożym.

Przemienieni Bogiem ludzie stają się idealnymi narzędziami w rękach Boga.
Proroctwo to tylko jedno z wielu płaszczyzn, na których Bóg pragnie się komunikować z nami.

To co podkreśla brat Karol i warto to samemu głębiej rozważyć, to pytanie do nas samych:
Czy my w kontaktach z Bogiem jesteśmy do końca szczerzy, czy dbamy o to, aby stawać przed Bogiem ze szczerym sercem?

Szczerość to wstęp do czystości serca, a ludzie wierzący z takim sercem (czystym) są błogosławieni przez Boga i mogą Go sami zobaczyć.
Bóg nie ukrywa się przed nami, On nawet chce, aby wielu z nas dostępowało wielu Jego błogosławieństw, byśmy poprzez nie zbliżali się do Niego na co dzień.

Dlatego w życiu trzeba pracować również na płaszczyźnie wiary, naszej wiary, która jest fundamentem naszej komunikacji z Bogiem.

Oceń 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

TomaszL 14:03:23 | 2016-05-28
Skoro znów podpiera się wielu 1 Listem do Koryntian, to moje pytanie jest oczywiste, czy cały rozdział 14 (i przy okazji np 12) jest tak samo ważny dla współczesnych proroków i wszystko w tych rozdziałach uznają tak, jak uzasadnienie swego daru prorokowania?
A jak z innymi rozdziałami tego Listu?

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

misjonarz 11:57:08 | 2016-05-28
To będą kontrowersje :-). Co to jest owo "proroctwo" ? Dlaczego w Starym Testamencie, było niewielu prawdziwych proroków a tych fałszywych, strasznie dużo ? Dlaczego autentyczni prorocy byli prześladowani ? A tak sobie pytam, ale znam prawdziwych proroków - np. św. s. Faustyna, to prawdziwy (chociaż trudny) prorok Miłosierdzia Bożego, to święta, która wiedziała na czym polega miłość i Miłosierdzie Boga.
 No tak, a fałszywi prorocy ? Uważam, że są to wszelkiej maści tzw. "prorocy ewangelii sukcesu" a więc wyznają zasadę - "jak się nawrócisz, to będzie Ci, tylko dobrze, albo często powtarzają - "Bóg jest tylko dobry a szatan, tylko zły". To oczywiście prawda, tylko, że pod tym stwierdzeniem kryje się pewien podstęp - "Bóg zsyła tylko dobro a szatan, tylko zło". No i jest problem :-), dlaczego więc Hiob, żalił się na swoich fałszywch przyjaciół- "dobro przyjęliśmy z rąk Boga, czemu zła przyjąć nie możemy" ? Tu nie chodzi o fakt, że "Bóg zsyła zło", tylko, że Bóg dopuszcza pewne problemy, różne: problemy zdrowotne, finansowe, czy problemy w relacjach. Bóg to dopuszcza a nawet może być tego przyczyną :-), np. dlaczego Jakubowi - cyt. niedosłownie "wywichnął staw biodrowy i od tej chwili Jakub utykał na  jedną nogę". Można, tu wiele przytaczać, ale dlaczego jest cała masa takich zdarzeń, które zsyła Bóg, w którym są problemy.
 Z przeciwnej strony, skąd inąd wiadomo, że i "szatan przebiera się za anioła światłości" i daje swoje dary a więc np.: powodzenie, prestiż i oczywiście pieniądze. Ok, już nie "filozuję", ale zadam pytanie :-) - a jak słynny o J. Bashobora, nie przyjedzie do Polski na swoje słynne "płatne rekolekcje", to od kogo takie proroctwo może pochodzić ? Skończę, jeszcze kontrowersyjniej :-). Św. Michale Archaniele, nie wpuść o. Johna do Polski - amen. :-).

Oceń 5 9 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook