"Czy nie-katolik pójdzie do nieba?" Papież odpowiedział słowami św. Jana Vianneya

WAM
(fot. shutterstock.com)

Wasza Świątobliwość,

 

czy mój dziadek, który nie jest katolikiem, ale jest człowiekiem, który nie chce czynić nic złego, pójdzie po śmierci do nieba? Innymi słowy, jeśli ktoś nigdy nie czyni pokuty, jak wielki grzech musi popełnić, żeby pójść do piekła?

 

Niech Cię Bóg błogosławi, Ivan, 13 lat, Chiny

 

 

Drogi Ivanie,

 

Jezus ogromnie nas kocha i chce, żebyśmy poszli do nieba. Wolą Boga jest, żeby wszyscy ludzie zostali zbawieni. Jezus towarzyszy nam do ostatnich chwil naszego życia, abyśmy mogli być z Nim zawsze. A pozory mogą nas mylić. Niektórzy myślą na przykład, że jeśli nie wypełnia się co do joty wszystkich nakazów Kościoła, automatycznie idzie się do piekła. A tak naprawdę Jezus jest obok nas przez całe nasze życie, aż do ostatniej chwili!, aby nas zbawić.

 

Kiedyś pewna kobieta przyszła do świętego kapłana, który nazywał się Jan Maria Vianney. Był on proboszczem w Ars we Francji. Kobieta zaczęła płakać, ponieważ jej mąż popełnił samobójstwo, skacząc z mostu. Była zrozpaczona, sądziła bowiem, że jej mąż trafił do piekła. Jednak ksiądz Vianney powiedział do niej: "Między mostem a rzeką jest jeszcze Boże miłosierdzie".

 

Papież Franciszek

 

Fragment pochodzi z książki: "Dzieci piszą listy, papież Franciszek odpowiada"

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.9

Liczba głosów:

97

 

 

Komentarze użytkowników (18)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

czesiek900 10:45:54 | 2017-08-04
Które wyraźne wzmianki w „Nowym Testamencie” wskazują na zamiar nagradzania chrześcijan życiem wiecznym na ziemi?
Mat. 5:5: „Szczęśliwi łagodnie usposobieni, gdyż oni odziedziczą ziemię”.
Mat. 6:9, 10: „Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię. Niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi”. (Jaka jest wola Boża co do ziemi? Na co wskazuje  (Rodzaju 1:28) Potem Bóg ich pobłogosławił i rzekł do nich Bóg: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię i opanujcie ją, a także podporządkujcie sobie ryby morskie i latające stworzenia niebios, i wszelkie żywe stworzenie, które się porusza po ziemi”.(Dzieje 17:31) Ustalił bowiem dzień, w którym zamierza w prawości sądzić zamieszkaną ziemię przez męża, którego wyznaczył, udzielił też gwarancji wszystkim ludziom przez wskrzeszenie go z martwych”.
2 Piotra 3:13: „Są jednak nowe niebiosa i nowa ziemia, których oczekujemy zgodnie z jego obietnicą, i w nich ma mieszkać prawość” (również Obj. 21:1-4).

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Albertczyk 15:00:39 | 2017-02-22
Też trzeba było pomysleć, ile ludzi nie poznali Jezusa z winy (lub niedbalstwo) my samych katolików... Moim zdaniem, niestety nie brak przypadków "antiewangelizacji", może nawet w dobrej wierze.  

Oceń 3 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

alucom 16:32:41 | 2016-05-27
Raczej : "Nie każdy papież pójdzie do nieba"

Oceń 54 27 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

danuta.graca 15:04:55 | 2016-05-22
Uważam że Bóg jest jeden ale ma wiele imion.

Oceń 11 23 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

pdy 08:03:42 | 2016-05-13
Między mostem a rzeką jest jeszcze Boże miłosierdzie

Ja, który odkąd nastał Franciszek, jakoś łatwiej i częściej nazywam siebie katolikiem, na nic więcej nie liczę.  

Oceń 55 67 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

sebastian.79 06:07:20 | 2016-05-13
Jeśliby do nieba szli tylko katolicy, to Bóg czy by był sprawiedliwy?
bo co z osobami którzy urodzili się jako: prawosławni, ewangelicy, czy w innych religiach które powołują się na Jezusa, czy dziecko jest winne że nie urodziło się katolikiem? inaczej ma się z osobami czczących bożków, czyli np. buddystami, ale tylko Bóg zna serca ludzkie i co w nich jest. Jesli tylko Katolicy mogli by być zbawieni to strasznie mało byłoby ludzi w niebie. Abracham, Mojżesz, Izaak nie byli Katolikami, nie należeli do żadnej religii tylko czcili Boga przez wiarę i to Bóg poczytał im za sprawiedliwość.

Oceń 24 26 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ida.wiracha 00:29:31 | 2016-05-13
Oczywiście, że nie-katolik może iść do nieba. Kościół Katolicki posiada pełnią środków prowadzących do zbawienia. Nie oznacza to jednak, że inne kościoły ich nie posiadają. Rozchodzi się generalnie o to, że prawosławny lub protestant też może iść po śmierci do nieba, ale to będzie jedynie trudniejsze, lecz nie niemożliwe, ze względu na to, że te kościoły będą posiadały mniej środków prowadzących do zbawienia niż KK, który posiada ich pełnię.

Oceń 22 14 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

j.s. 00:01:14 | 2016-05-13
Ależ w Niebie są tylko katolicy! Jedynie niektórzy rozpoznali Jezusa i nawrócili się z innych religii w tym momencie "między mostem a rzeką". Poza Kościołem nie ma bowiem zbawienia!

Oceń 33 37 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

PoloCocktowiec Kowalski 22:34:13 | 2016-05-12
Więc po co nam Kościół, Tradycja, sakramenty? Po co?

Oceń 37 17 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 18:12:40 | 2016-05-12
Kiedy pewien pobożny człowiek trafił do nieba, anioł oprowadzał go po różnych pomieszczeniach. Byli tam buddyści, luteranie, animiści i wiele innych wspólnot. Bywało tam wesoło, gwarnie, muzyka żarty etc. Za jednymi tylko drzwiami panowała cisza, a nowy mieszkaniec niebios został pouczony, że ma zachować się cichutko. "Bo tam są katolicy. Oni myślą, żę są tu sami. "

Oceń 90 92 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook