Tak działa Duch dziś [TEASER]

Modlitwa wstawiennicza, chrzest w Duchu, modlitwa językami, prorokowanie, uwielbienie, spoczynki w Duchu i uzdrowienia. Krok po kroku i na spokojnie. Dowiedz się, jak Duch Święty działa dziś.


Tematy związane z Odnową w Duchu Świętym, ruchami charyzmatycznymi nie od dziś budzą wiele emocji i kontrowersji. Niektórzy podchodzą do wszystkich tych "cudownych" wydarzeń z podejrzliwością. Postanowiliśmy poprosić Karola Sobczyka, żeby wyjaśnił nam, o co w tym wszystkim naprawdę chodzi. Karol wraz z żoną Gosią jest głównym liderem wspólnoty "Głos na Pustyni". Z wykształcenia psycholog, z pasji publicysta, na co dzień dyrektor Chrześcijańskiej Fundacji "Głos na Pustyni". Jest członkiem Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej.

 

 

 

Eucharystia w Głosie na Pustyni

 

Film jest zapisem spotkania wspólnoty Głos na Pustyni, które miało miejsce 21.10.2015r. U progu działalności w nowej sali wspólnota poprosiła bpa Grzegorza Rysia o jej poświęcenie i błogosławieństwo. 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.86

Liczba głosów:

22

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

misjonarz 08:30:06 | 2016-04-29
Heee :-), ja tam wiem, (no może nie na 100 % ? ), jak działa "duch - głosu", no i jest problem :-). Jednak ,niech "lider głosu", pochwali się, jak to poskarżył się pewnemu liderowi z mojego miasta, że "ja go prześladuję i nie przyjedzie do mojej parafii" :-). Naprawdę tak było i nie przyjechał :-) a przecie, ja jestem niegrozny człek :-), chociaż czasem groznie mówię :-). Ok. - jak ja nie znoszę takich dziwactw :-), typu "przyjdz Duchu Św" i już na "moje hokus pokus - wypowiedziane", on przyjdzie. Duch Święty jest autonomiczny a "posiąść Go można po próbach". Proszę sobie puścić na "yt" - "listy o. Pio" do jego kierownika duchowego - jest tam sentencja życia duchowego, co ciekawe zgodna z psychologią :-). Dobra psychologia mówi, że "przeżywanie tylko jednych z uczuć" jest patologią i mówienie, że jest "albo dobro albo zło" to też patologia. Co ciekawe, bardzo trafnie określa to św. Ignacy - (cyt. z pamięci) "Duch Święty daje natchnienia i równocześnie nieprzyjaciel podusuwa swoje, w tym swoje ukryte zasadzki i sidła". Tak więc mówienie - "przyjdz i działaj Duchu Święty a zły w tym samym momencie odejdz jest PATOLOGiĄ. No i dlatgo m.inn. działania takich różnych "manów - liderów" uzaję za patologię. Nie neguję tutaj działania Boga, ale np. nie można rozdzielać "Trójcy Świętej" a więc modlenie się wyłącznie do Ducha Św. też jest patologią, chociaż np. modlimy się do samego Jezusa. No i co ? - odpowiem :-), ja rozmawiam z człowiekiem Jezusem :-), jednocześnie - "Jego Bóstwo" mnie jakoś krępuje, onieśmiela, co nie oznacza, że nie mam natchnień od Jego Bóstwa :-). No i co ?, no i jak to w końcu jest ? - no trzeba w końcu przestać się bawić w duchowość a zacząć - "kontemplować Jego oblicze" a to już trochę "inna jazda".

Oceń 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 12:30:33 | 2016-04-28
Nie można pokazać jak działa coś co nie działa.

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Pustynia_Serc 21:11:46 | 2016-04-27
Jak się coś obiecuje w tytule, to trzeba dotrzymać obietnicy w treści. Tu tego zabrakło. Pozdrawiamy.

Oceń 9 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

sebastianpetryna 16:46:40 | 2016-04-27
"Dowiedz się, jak Duch Święty działa dziś."

nic się nie dowiedziałem - nie wprowadzajcie czytelników w błąd

Oceń 11 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook