Czytasz Biblię i trafiasz na miejsca których nie rozumiesz?

Otwierasz Pismo Święte. Czytasz. Znajdujesz coś, czego nie potrafisz zrozumieć. Chcesz poznać odpowiedź? Biskup Grzegorz Ryś odpowie na twoje pytanie.

 

Ile razy zdarzyło ci się, że w czasie liturgii słuchałeś Ewangelii lub czytań ze Starego Testamentu i nie wiedziałeś co one naprawdę znaczą? Albo z trudem powstrzymywałeś śmiech, kiedy ministrant co chwila łamał sobie język w czasie czytania rodowodu Jezusa i zastanawiałeś się, po co ten nudny tekst w Biblii. 

 

Jeżeli masz podobne doświadczenia i nie miałeś do kogo się zwrócić, to mamy dla ciebie konkretne rozwiązanie. Zadaj pytanie, a biskup Grzegorz Ryś odpowie na wybrane z nich. Proste? Kliknij baner. 

 

Odpowiedzi bpa Rysia opublikujemy wkrótce na DEON.pl

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Golarz_Filip 20:24:32 | 2016-03-06
Uwielbiam Pismo Święte Starego Przymierza. Głównie za fenomenalne antropomorfizacje, które ukazują barwny portret psychopatycznego Boga-mordercy. Uwielbiam za takie kwiatki jak Wj 3, 21-22 "21Sprawię też, że Egipcjanie okażą życzliwość ludowi temu, tak iż nie pójdziecie z niczym, gdy będziecie wychodzić. 22 Każda bowiem kobieta pożyczy od swojej sąsiadki i od pani domu swego srebrnych i złotych naczyń oraz szat. Nałożycie to na synów i córki wasze i złupicie Egipcjan" , które o dziwo nie zostały wprowadzone do Lekcjonarza. Nie tylko dla Księgi Rodzaju, w której chronologia Grzechu Pierworodnego jednoznacznie wskazuje,że tymi, którzy nadają imię Bogu są Adam i Ewa i bez nich Bóg nawet nie wiedziałby kim jest. Za każdym razem jak sięgam po ST włos jeży mi się na głowie kiedy widzę kompletną, rozpaczliwą pustkę egzystancjalną Ludu Izraela, który swoją nikczemność, plugawstwo, podłość usiłuje zasłonić imieniem Boga.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook