Adwent na DEON.pl

Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Na ten szczególny okres przygotowaliśmy specjalnie dla was kilka propozycji.

 

7 grzechów głównych spowiedzi

 

Jest wiele rzeczy, które przeszkadzają nam w sensownym przeżyciu spowiedzi. Jakie błędy najczęściej popełniamy? Od jakich księży uciekać jak najdalej? Jak wybrać stałego spowiednika?

 

7 grzechów głównych spowiedzi to nasza propozycja dla wszystkich, którzy mają problem z tym sakramentem. W każdy wtorek i piątek będziemy publikować wideo z udziałem ojca Piotra Jordana Śliwińskiego OFMCap, w którym kapucyn odpowie na najbardziej nurtujące pytania dotyczące sakramentu pojednania. Poznaj naszego eksperta i dowiedz się, o czym będzie mówić.

 

 

Przygotuj się. Król nadchodzi

 

Przed wami prosto z Nowego Jorku ekscentryczny muzyk, artysta i zakonnik, który dla Chrystusa nie tylko porzucił karierę i prawdopodobnie najlepszą szkołę jazzu na świecie, ale też zrewolucjonizował zakon kapucynów i wraz z grupą 7 braci zamieszkał na Bronxie, by głosić miłość pośród gangów, prostytutek i narkomanów w samym centrum getta.

 

"Przygotuj się. Król nadchodzi" to nasza adwentowa propozycja dla wszystkich, którzy chcą wejść do Królestwa niebieskiego. Jeśli myślicie, że trzeba umrzeć, żeby się tam dostać, to jesteście w błędzie. Jak dostać się do niego już teraz, dziś, na ziemi? Stan Fortuna zdradzi Wam tajemnicę w trakcie Adwentu. Premiera pierwszego odcinka już w poniedziałek, kolejny w czwartek i tak co tydzień.

 

 

Zdobycz

 

Rekolekcje internetowe "Zdobycz" przygotowało na tegoroczny Adwent dwóch dominikanów w z łódzkiego klasztoru - Wojciech Jędrzejewski i Marek Rojszyk. Codziennie rano opublikują krótką zachętę do konkretnego działania. Celem będzie sięgnięcie po tytułową zdobycz - czyli lepszą umiejętność słuchania. Każdy odcinek to nowe zadanie, nowa myśl i nowy fragment Słowa Bożego. Premiera cyklu - w pierwszą niedzielę Adwentu. Finał - w Boże Narodzenie.

 

Rekolekcje przygotowali kanał Maskacjusz TV i portal dominikanie.pl. Odcinki codziennie na DEON.pl

 

 

Katechezy o Trójcy Świętej

 

Jesteśmy bombardowani wytłumaczeniami, które pomijają Boga, propozycjami, które sprawiają, że wiara staje się nieatrakcyjna. Jak się w tym wszystkim nie pogubić, jak prawdziwie uwierzyć, by nie bać się kryzysu wiary? Jak sprawić by Adwent, czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela, był okresem, kiedy nasza wiara z trójjedynego Boga będzie umocniona.  O tym będzie mówił ks. Robert Woźniak, wykładowca UPJP2 i laureat nagrody im. księdza Józefa Tischnera. Rekolekcje będą pojawiać się w każdą środę i sobotę.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

18

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?