Czy do wiary potrzebny jest Kościół? [WIDEO]

Skoro wiara jest osobistym spotkaniem z Bogiem, to po co nam Kościół? Ten Kościół, który jest pełen takich samych grzeszników jak ja sam? Na te pytania odpowiadają biskup Grzegorz Ryś, Wojciech Ziółek SJ i Paweł Kozacki OP.

 

W debacie pt. "Czy do wiary potrzebny jest Kościół?" wzięli udział bp Grzegorz Ryś, o. Paweł Kozacki OP - prowincjał dominikanów i o. Wojciech Ziółek SJ - były prowincjał jezuitów. Spotkanie zorganizowało jezuickie wydawnictwo WAM a pretekstem do niego była nowa książka bp. Grzegorza Rysia "Wiara z lewej, prawej i Bożej strony".

 

 

 

DEON.pl poleca. Przeczytaj najnowszą książkę biskupa Grzegorza Rysia:

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.68

Liczba głosów:

19

 

 

Komentarze użytkowników (44)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~mario 10:05:20 | 2015-04-12
słowo  Dz.4-32-35, jak na to wspólnota kościoła i biskup Ryś, jak doświadczyć coś wspólnego i jednoczacego, jakie masz Bracie doświadczenie z dzieleniem sie o dobrach i błogosławieństwem potem Pana, ludzie chcą usłyszeć konkretne wydarzenia z Twojego zycia na tle ewangeli, rozumię ze jesteś osobą publiczna i musisz uwazać i ważyć słowa, ale żywe słowo jest darem Pozdrawiam

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~james bond 02:38:08 | 2014-10-20
Kosciol nie jest potrzebny do niczego,  no moze tylko do wyciagania kasy od naiwnych

Oceń 9 14 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Kamil 23:57:52 | 2014-10-19
Obejrzałem konferencję z wielkim zainteresowaniem... Z wielką zaś niechęcią przyglądałem się prowadzącej... Narzucająca się, przerywająca, irytująca, napastliwa. Wszystkie te cechy charakteru byłyby doskonałe gdyby ta pani prowadziła tematy polityczne, z politykami - gdzie pewnego rodzaju napastliwość byłaby wskazana a nawet pożądana. Niestety w tej powyższej debacie ta Pani absolutnie się nie sprawdziła... Miałem odczucie, że oglądam Wojewódzkiego (którego lubię oglądać) - tyle, że tam jest show a tutaj poważna debata. I kilka dodatkowych słów: Jestem w tym Kościele raczej tłumem i to dość rzadkim. W Kościele bywam naprawdę bardzo sporadycznie, u spowiedzi nie byłem od kilkunastu lat... Ta debata pewnie niewiele zmieni w moim życiu. Jutro pewnie o niej zapomnę, pójdę w swoją stronę... Jednakże słuchając biskupa, gdy opowiadał o komunii świętej, o spotkaniu z Jezusem - miałem autentycznie łzy w oczach. I za te słowa dziękuję. I dodam, że może jestem sam, może w moim sercu nie ma tej wspólnoty - ale dzięki takim słowom przypominam sobie, że jest obok mnie Jezus.

Oceń 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Zażenowany 17:42:19 | 2014-10-19
Czy „siostra” moderuje spotkanie czy lansuje swoją boską.tv?

Oceń 4 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~to_mycha 10:09:24 | 2014-10-19
przebieg dyskusji bardzo zależy od moderaatora, od prowadzącego rozmowę. Każdy przecież ma tendencję od "odpływania", od tematu: bp. Ryś i Ojcowie Ziółek i Kozacki mają taką wiedzę, charyzmę i doświadczenie, że z każdym z nich możnaby zrobić kilkugodzinne spotkania. Ale do rzeczy. W tym spotkaniu był konkretny temat i należało pozwolić Im mówić, a nie sprowadzać rozmowy na siłę do swoich przemyśleń. Pani "moderatorka" zupełnie nie zdała egzaminu, zarżnęła to spotkanie pisząc krótko. Szkoda.

Na koniec mała dygresja: byłem kiedyś na spotkaniu, na którym w roli moderatora wystąpił Pan Krzysztof Skowroński. Rozmowa była na temat ochrony życia i brali w niej udział profesorowie z różnych dziedzin. Trwało to spotkanie prawie 2 godziny. Kiedy się skończyło miałem niedosyt, dyskusja była prowadzona w sposób powiedziałbym bezszelstny. Profesorowie mówili, a Pan Krzysztof naprowadzał ich na główny temat kiedy "odpływali" właśnie:-) Wzór i mistrz słowa o ciepłym głosie! Na żywo równie świetny jak w radiu.

A swoją drogą żal , że do Krakowa mam tak daleko....

Oceń 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Tomasz 09:20:21 | 2014-10-19
Cóż duchowni tylko potwierdzili, że są oderwani od realiów życia ludzi i że stanowią główny problem Kościoła w Polsce.

Oceń 2 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~reader 16:30:38 | 2014-10-18
Znalazlem! :) ksiazka jest tez na kindla!

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

OlaA 14:48:34 | 2014-10-18
Czy tylko mnie ta dyskucja nie przypadła do gustu? Nie potrafię sformułować żadnych wniosków po niej. Były ciekawe wypowiedzi, mądre i Boże słowa, a jednak nie skleja mi się to w żadną całość.
Mam też wrażenie, że więcej ciekawych wypowiedzi prelegentów padło podczas stawiania pytań przez słuchaczy.

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Jan 13:41:14 | 2014-10-18
Jutro na żywo transmisja z zakończenia Synodu i beatyfikacji Pawła VI o godz. 10. 30 w TV Trwam i Radio Maryja

Dzisiaj o 15 też tam z uroczystości  30 rocznicy śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

Oceń 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~eva 07:54:41 | 2014-10-18
~kom 15:00:44 | 2014-10-17
Oczywiście promocja Boskiej i szefa deonu Piórkowskiego to koszt tego spotkania.
Bp Rys jak zawsze bardzo dobry ewangelizator od kerygmatów a reszta podpina się pod znanego biskupa sugerując że są jednej myśli. A wiadomo że deon jest przecież ******** i posługuje się manipulacją

O TYM NA PEWNO TRZEBA PAMIETAĆ

Oceń 3 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook