Nie masz siły, żeby się modlić i chodzić do kościoła?

Pierwszym owocem, jakim karmi nas Pan Bóg jest miłość. Skoro On chce nas napełnić miłością, to znaczy, że musi jej nam brakować. Co z tym zrobić? - zastanawia się ojciec Marek.

 

Czujesz się jak suchy badyl? Nic się nie dzieje, nic się nie zmienia, a z każdym dniem jest coraz gorzej? Nie masz siły, by się modlić, chodzić do kościoła, a do spowiedzi to już nie wiesz kiedy byłeś ostatnio? Nie dogadujesz się z nikim? Serce twarde jak kokos, jak kamień? Potrzebujesz specjalnej diety, wysokokalorycznej. A może jest jest wszystko super i mega idealnie? Ale potrzebujesz czegoś więcej - mam dla Ciebie coś specjalnego.

 

Owocobranie to internetowe rekolekcje w których codziennie, od piątku (czyli w trakcie nowenny przed Zesłaniem), przez dziewięć dni, będziemy mówić o jedzeniu. Konkretnie o owocach. Owocach Ducha Świętego.

 

o. Marek Krzyżkowski CSsR - redemptorysta, w latach 2011-2014 pracował w Toruniu jako duszpasterz młodzieży przy parafii św. Józefa. Od marca 2014 pracuje w Szczecinku. Ma głowę pełną pomysłów. Prowadzi bloga: marekcssr.blog.deon.pl

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.95

Liczba głosów:

22

 

 

Komentarze użytkowników (14)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~archeopteryx 19:49:22 | 2014-08-04
" Serce jak kokos" to nawet całkiem niezłe. W środku jest mleko i wakacje pod palmami. Nie pasuje...Ja nigdy nie czułam się tak fatalnie jak "suchy badyl" ale często nie mam ochoty chodzić do kościoła. Kościół w kryzysie jest, księża mówią złe kazania i wszyscy boimy się Józefa Wesołowskiego. Tylko Bóg może nam pomóc. Długo nie chodziłam i któregoś dnia usłyszałam głos Boga : " Masz iść do kościoła bo chcę ci dać więcej łask". Zrobiłam to tylko dla Niego i nie przypuszczam żeby jakieś rekolekcje mnie przekonały. W kościele katolickim ciężko być, ostatnio chciałam przenieść się do ewangelicko- reformowanego ale nie mogę tego zrobić bo tam nie ma kultu maryjnego. Tylko to mnie powstrzymuje. Dlaczego teraz nie ma tych wszystkich pieśni jak "Barka" z czasów Jana Pawła II tylko ofensywa lefebrystów i smętne pieśni jak "gdy łojciec rózgą siecze szczęśliw kto się do Matki uciecze" ???? Więc gdyby nie Bóg nigdy bym tu nie wróciła.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tomi 18:55:02 | 2014-05-30
Rewelacyjne!!!!
Bardzo ojcu dziekuje za te slowa.

Oceń 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Emma J. 18:28:44 | 2014-05-30
A więc mam pokochać samą siebie... Pfff... Gdyby to było takie proste...

Oceń 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

[email protected] 18:19:09 | 2014-05-30
W wypowiedź Księdza wkradł się błąd chyba....bo Owocem Ducha Św. nie jest Jezus tylko właśnie Miłość...trochę to wszystko pmieszane jakby....

Oceń 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Ja21 18:01:55 | 2014-05-30
Mam kochac Szatana?

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook