Zaskakująca odpowiedź na wyzwanie piwne

(fot.youtube.com)

Wyzwanie piwne robi na Facebooku furorę, ale nie wszyscy odpowiadają w ten sam sposób. Zobacz zaskakującą odpowiedź, która jest równocześnie odważnym świadectwem. A Ty odważyłbyś się zareagować w taki sposób?

 

Jej odpowiedź wywołała lawinę pozytywnych komentarzy w sieci: "Dziewczyna w obecnych czasach ma duzo wiecej odwagi, niz wszyscy Ci, ktorzy podjeli sie jakiegokolwiek wyzwania na FB", "Bardzo podoba mi się, że ktoś potrafi zachować się w taki sposób! Brakuje ludzi, którzy nie wstydzą się swojej wiary! Dobra robota!", "Dziewczynoo masz duże propsy ode mnie! Takich ludzi brakuje. Bądź nadal taka jaka jesteś i tę odwagę rozdawaj innym, a świat będzie lepszy!".

 

 

 

 

Kup kubek i wesprzyj DEON.pl & projekt faceBóg:

 

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.9

Liczba głosów:

80

 

 

Komentarze użytkowników (35)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Wierząca, praktykująca 13:50:57 | 2014-03-10
A tak w ogóle, to szacun za odwagę dla dziewczyny! =)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Wierząca, praktykująca. 13:37:19 | 2014-03-10
cd...
"Chciałaś być fajna pokazując jak się modlisz? Nie ! Nie jesteś fajna! Modlisz się dla siebie nie dla innych więc po co to wstawiasz do neta??"
        Tak się nad tym zastanawiam i faktycznie.. masz troszeczkę racji, bo przecież nie mamy sie modlić na pokaz, tylko dla Boga. To osobista rozmowa z Nim. Ale pytanie, czy o to dziewczynie chodziło? Nie chciała się wszystim pochwalić, że ona jest wierząca, bo się modli. Chciała po prostu pokazać, że można inaczej! I popieram ją, ale nie we wszystim. Nie zgadzam się z jedną, NAJISTOTNIEJSZĄ kwestią. Do kogo się modlisz? Do Marii? Co ona zrobiła? Była posłuszna Bogu, urodziła Jezusa.. Zbawiciela, ale to NIE CZYNI JEJ ŚWIĘTĄ. Ludzie, zrozumcie to. "Przenajświętsza matka boska wiecznie dziewica" itd. Po pierwsze nie było przenajświętsza, bo Bóg taki jest, ona nie jest większa, ani nawet na równi z Bogiem. Pokażcie mi werset mówiący o jej świętości, współodkupicielstwie świata, itd. Twierdzi się, że Maria też była bezgrzeszna, bo jak grzesznik może urodzić Zbawiciela świata, ale idąc tym tropem, jej matka też musiała by być bez grzechu, i mama jej mamy też i babcia i wszyscy jej przodkowie. Więc Alleluja, WSZYSCY jesteśmy bez grzechu! Tylko że jakoś tego nie widzę w naszym życiu. Maria byłą tylko i wyłącznie pokorną, posłuszną Bogu matką Jezusa. I nie żadna matka Boga, tylko Jezusa. Owszem, Jezus, Bóg i Duch Święty, to jedno, ale jest różnica między "Matka Jezusa" a "Matka Boga". Matka Boga nie istnieje! I wcale nie jest z niej taka dziewica.. Poczęcie Jezusa było niepokalane, bo tak mówi Biblia, ale mówi też, że Jezus miał później braci.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Wierząca, praktykująca. 13:36:43 | 2014-03-10
cd...
Co do typu nr III: Czemu uważasz, że mają coś z głową? Wierzą w świat duchowy, bo tak czytają w Biblii. Na tym polega wiara, że przyjmujesz to na wiarę, nie na logikę. Nektórych rzeczy nie można logicznie wytłumaczyć.
I zgadzam się do pierwszego zdania. Jak możecie być katolikami? Uważam, że osoba zbawiona, która czyta i rozważa Biblię nie może zostać w Kościele Katolickim. Zbyt wiele niezgodności między prawdą, a nauką w katolicyzmie. Osoba zbawiona chce relacji z Bogiem, a żeby ją mieć musi czytać Biblię, nie ma innego rozwiązania! A osoba która czyta Biblię nie będzie chciała tkwić w tym zakłamaniu..
..cdn..

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Wierząca, praktykująca. 13:36:09 | 2014-03-10
cd..
Są też tacy, którzy są pedofilami. Ale dlaczego? Skąd to się wzięło? Ano stąd, że kościół znów wymyślił, jak zaoszczędzić trochę kasy. Myślicie, że w Biblii jest gdzieś napisane, że Ksiądz/kapłan (generalnie duszpasterz) ma żyć w celibacie? Jeżeli tak, to o cytaty proszę. Za to jest napisane, że źle jest, żeby mężczyzna był sam (stworzenia Adama i Ewy); jest też fragment o duszpasterzu, że ma być mężem jednej żony. A więc.. co to za brednie? Kto wymyślił celibat? Ksiądz potrzebuje kobiety, która będzie go wspierać w jego służbie. A dlaczego Kościół wymyślił, żeby ksiądz nie miał żony i rodziny? Kto mi odpowie? Aaaa to dlatego, że rozchodzi się o kaaasę. Gdyby ksiądz miał rodzinę, to na kogo szłą by cała kasa? Nie na kościół, ale jego rodzina odziedziczyłaby to w spadku. Słabo.. ale kościół poradził sobie z tym wzorowo, jak widać. A przez to księża mają dużo problem ze swoją naturą. Każdy facet potrzebuje seksu.. Tak zostaliśmy stworzeni, że mamy potrzeby, więc to oczywiste, że celibat przyniesie więcej cierpienia niż korzyści. Księża i zakonnice mają przegwizdane i w związku z tym, niektóre dzieci też. Nie oznacza to, że każdy facet ma teraz sobie używać, nie. Bo przecież są mężczyźni, którzy nie mają żony, a są wierzący i zwyczajnie nie uprawiają seksu. Bo liczy się dla nich to, co jest w Biblii bardziej, niż ich pożądliwości.
cdn...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Wierząca, praktykująca. 13:35:19 | 2014-03-10
"Zacznijmy od tego jak można być katolikiemm??? (...) Boga nie ma! Są tylko księża, którzy dzielą się na trzy typy (tych którzy są pedofilami, tych którzy  opowiadają wam, że modlitwa otworzy wam drzwi do zbawienia tylko po to żeby wyłudzić od was kase i trzeci typ księża którzy mają coś z głową i czekają na zbawienie!)"
        Owszem, są księża, którzy zdzierają kasę! Ale mogą być tacy, którzy robią to nieświadomie. Wielu katolików jest nieświadomych tego, jak Kościół Katolicki ściąga kasę. Po pierwsze.. czyściec. Ktoś mi pokaże to w Biblii? Ja nie znalazłam, a czym Biblię długo. Czyściec to wymysł nie Boga, ale kościoła. A po co? Żeby odprawiać msze w intencji zmarłych, a co za tym idzie? Kasa. Dużo kasy! A jaki ma to wpływ na zbawienie zmarłych?? Ktoś mi odpowie? ;> Ja Wam powiem. ZEROWY! Jeżeli chcesz być zbawiony, to masz na to czas tu i teraz. Na ziemii podczas Twojego życia. To Twoja sprawa, masz to załatwić SAM NA SAM z Bogiem, nikt nie zrobi tego za Ciebie. Na marginesie dodam, że wcale nie chodzi tutaj o uczynki ;]
...cdn...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 11:28:23 | 2014-03-09
"...wierzycie, ze miliony pogan, poszli do diabła tylko z racji tego, że nie rozumieli wyznania katolickiego?"
Dziś już nie ma mocy dogmatu pogląd za Św. Auigustynem, że tylko w Kościele jest zbawienie. Warunkiem jest życie zgodne z Dekalogiem, nawet nie przyjętym lub nieuwiadomionym. Spór o pochodzenie 10 przykazań to jedno, a ich stosowanie to drugie.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~badassassin 22:02:13 | 2014-03-08
Polecam agnostycyzm, bo wiara absolutna wg. mnie wylacza rozum, absurdem jest dla mnie, żeby Bóg tak stowrzył świat abyśmy zawsze byli racjonalni i używali rozumu, żeby móc w nim przetrwać i cokolwiek widzieć z dla od przesady a bliżej prawdy, a jednocześnie akurat w przypadku jego ducha i niezaprzeczalności nauk kościoła, jedynych właściwych interpretacji mieli akurat tutaj umysł zamknąć. Takie działanie wydaje nas tez na łaski i nie łaski manipulacji p rzezwyczaja do wyłanczania myślenia, podważania i dociekania. Ja przpuszczam i mocno zakładam, że Pan istnieje ale każda religia i wierzenie to jeden z punktów spojrzenia. Bo Bóg jest wszytskim, wszędzie i my jesteśmy jego przejawem- zakładam, że istnieje, ale ja nie wyrzekam się rozumu. Zakładanie na wyrost bez pokrycia, wiedzy i doświadczenia, do czego zazwyczaj prowadzi... Dlaczego miałby wogóle wymagać wiary w siebie, żeby przyjąc do "królestwa". Oh oczywiscie, no bo tak-  Serio wierzycie, ze miliony pogan, poszli do diabła tylko z racji tego, że nie rozumieli wyznania katolickiego? Ze nie pasowalo im do tego co do tej pory w świecie widzieli ale Bog ich tak stworzyl i wymagał? Takie niezaprzeczalne wierzenie, oslepia, @tomi przekonujesz go ze diably go beda ruchaly w piekle? serio..   mi sie wydaje, ze wlasnie tak wyglada niezaprzeczalna wiara, gdzie są twoje argumenty? ja mysle, ze bedac agnostykiem, mogę widziec wiecej, zakladam ze Bog pewnie istnieje, ale przez to czy istnieje czy nie, to słuzę mu lepiej, rozumiem wiecej w jego dziele, nie krzywdzę innych ignorancją, strachem, nie wiadomo czym, widząc więcej mogę czynic więcej dobra, a napewno rzadziej będe szkodzić wspólistnieniu i harmonijnej koegzystencji. Spójrz na swoje efekty- wpowadzasz strach i potepiasz, chociaż wiesz, że on Ci nie uwierzy...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tomi 16:48:31 | 2014-03-08
@ateisto
Wielkiego wyboru to ty nie masz, albo Pan Bóg albo  diabeł. Skoro jestes praktykujacym ateista to do kogo sie modlisz? Odpowiedz jasna. A skoro taka opcje to masz mile towarzystwo, gratulacje. Jak lubisz koszmary, bol, maltretowanie, strach, wieczna tulaczke i ani chwili spokoju to twoja sprawa. Co myslisz ze znajdziesz tam jakakolwiek pomoc, myslisz ze one sa takie kolezenskie, przyjaznie nastwaione. Zapomnij koles, to pieklo i zgroza, nienawisci, ciepnosci i nieskonczonosci tego stanu. Naprawde rajcuje cie to? Skoro nie masz wiary, to przynajmniej miej rozum. A o wiare pros Pana Boga, pokornie, na kolanach, rozkazów mysle ze nie wyslucha, bo jest Suwerenem i Bogiem Jedynym i Zazrosnym.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~PS 14:04:03 | 2014-03-08
Mt 6, 1-6, 16-18

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~V.H. 12:33:02 | 2014-03-08
To doskonale pokazuje jak działa religia do której ta Pani się modli. Przez swoje 'normy' któe wprowadziła satło się tyle zła na świecie. A teraz normą stała się jakaś gra - i dlatego ta Pani musiała postawić tą kratę. Co z tego że ona tej gry nie wymyśliła, a każdy może wymyslić miliony wariacji tej gry o takim samym sensie i znaczeniu.. np. Przebiegnij ziemię pieszo do okoła, albo postaw mi domek w alpach. Uprawiaj czary do boga pustyni, i ródź dzieci. Nie jedz nabiału i nie uprawiaj seksu. Nie oddychaj. Z religią jest tak samo, ci ateiście albo ludzie nie związani z dogmatami, a posiadający duchowość po prostu sa w stanie to zauważyć.

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook