Katoliczka w sądzie. A co ty byś odpowiedział?

Jesteś katolikiem, katoliczką? Naprawdę? To obejrzyj ten materiał. Film w bardzo jaskrawy sposób pokazuje prawdę - co oznacza bycie chrześcijaninem. To nie tylko noszenie krzyżyka na piersi, to nie tylko akceptacja tego, co wpoili rodzice. Zobacz i przemyśl to. Nie wszystko jest takie oczywiste, jak myślisz.

 

Ten krótki materiał video został stworzony przez "Outside da Box" dla Paulist Evangelization Ministries w ramach Living the Eucharist Lenten series for teens.

 

Film jest dostępny z polskimi napisami

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.73

Liczba głosów:

88

 

 

Komentarze użytkowników (53)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jerzybujnowicz 17:24:25 | 2016-02-28
sobotus25
Dlaczega wchodzą ? A nie wolno? Jest lub obowiązuje jakiś zakaz? Zarzucasz niski poziom inteligencji kotolikom? Ja też , nie na darmo nazywa eię ich parafianami. Drodzy parafianie po polsku to ,,drodzy parafianie to znaczy po lacinie drodzy ciemni ludzie ,, to na tyle.
,,

Oceń 1 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

sobotus25 14:36:46 | 2016-02-26
Zracam się do wszystkich nie wierzących komentujących ten film , proszą wyjaśnijcie mi w jakim celu wchodzicie w linki do takich stron , w jakim celu oglądacie takie filmy co ? Bo jak widze komentarze mówiące jaki to niski jest poziom inteligencji katolików lub jaki to bez sensu jest wierzyć w gościa zjedzonego przez robaki czy inne tego typu bez sensowne komenatarze które mają na celu wyłącznie obrazić durgą osobę  to naprawdę zastanawiam się w jakim kierunku zmierza ten świat . Jak ktoś  nie wiem : jest  muzułmaninem , hindusem , buddystą to  ok jak ktoś jest homoseksualitą  to ok wszytko ok ale cholera jak jest Chrześcijaninem to nagle wielki problem  . Ludzi którzy wchodzą w takie filmy tylko po to żeby napisać jak to wiara jest bez sensu  naprawdę chyba nie zastanwiają się nad efektami/celami swoich czynów , chyba że mną jest coś nie tak i to ja nie potrafię dostrzec sensu we wchodzeniu na strone która przedstawia wartości których nie popieram oglądaniu filmu który przedstawia coś z czym wgl się nie zgadzam , i pogardzam jak to widać w niektórych komentarzach, a to tylko po to żeby obrazić innego człowieka za to że myśli inaczej ode mnie . Gratuluję takim ludzią logicznego myślenia .

Oceń 28 20 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Pluton 23:21:31 | 2014-03-10
Do FM
Zapraszam, niech przyjdzie. Drzwi otwarte. problem polega na tym, że nie przychodzi. Być może dlatego, że ok. 2000 wyzionął ducha na krzyżu, a jego ciało zjadly robaki. I tylko tym jest Wasz bóg. Wspomnieniem o ukrzyżowanym człowieku sprzed 2000 lat. Wic nie może przyjść, bo nie żyje.

Oceń 1 37 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~FM 20:43:50 | 2014-03-04
Do Plutona -Wolność i wolna wola Jezeli jeszcze nie spotkałeś Jezusa to chyba go jeszcze nie szukałeś .Dla niego nie problem Ciebie znależć problem jes w Tobie gwarantujeCi jedno za jak go już spotkasz to dopero zacznie się jazda Ale czy jesteś gotowy ??? ... Powiem Tobie coś od siebie   ...Jest  niesamowity  i tylko dzięki że jest jaki jest jeszcze tu istnieje .Twardy to ktoś jak skała i tajemniczy.potrafi kochać i wymagać .Jest grżony a zarazem miłosierny .Z swego dświadczenia powiem ze chyba tylko niewielu potrafiłoby zdobć z nim przyjażń gdyby on sanm jej nie chciał. Zmierz  się Znim stań do zapasów jak men.Jak Jakub .Chba żeś człęk lichy.Mocnyś ty w języku .A możetak po prostu zaproś go do swego życia???.Powodzenia.

Oceń 12 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tomaaaa 19:21:56 | 2014-03-04
~Magda bycie katolikiem, a bycie chrześcijaninem to niekoniecznie jedno i to samo. Wiele wyznań chrześcijańskich uważa biblię za swoją. Oczywiście ich księgi w mniejszym bądź większym stopniu różnią się od siebie. Dla przykładu podam że w czasach reformacji w niektórych krajach bycie katolikiem było bardzo poważnym przestępstwem i mogło grozić śmiercią, i to mimo tego że wydającymi wyrok też byli chrześcijanie.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Magda 20:43:09 | 2014-02-27
błąd logiczny - skoro bycie katolikiem jest złe, to w sądzie nie powinno byc Biblii. 

Oceń 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~grzegorz(nieGrzegorz) 19:45:05 | 2014-02-27
Pluton >>No to czekamy na te przejawy nadprzyrodzonej mocy Jezusa. Gdzie one są?<<

1/Niestety, nie jestem takim znawcą żeby potwierdzić słuszność postawy "no to czekamy". Słyszałem i czytałem: szukajcie a znajdziecie, proście a będzie wam dane, idźcie i mówcie przybliżyło się Królestwo, uzdrawiajcie wszelkie choroby, idźcie do Galilei tam Mnie spotkacie, natomiast nie kojarzę... czekania?
2/Pewnie mogę mniemać, iż najwięcej przejawów mocy Jezusa jest w duszach! Tych nawróconych ludzi, którzy własnymi siłami nie uwolnili się od wyniosłości i przewrotności, od zakłamania, obsesji i nałogów. Sporo jest w uzdrowionych ciałach szukających ratunku w Sanktuariach całego świata.
I wreszcie niemało - w pokoju takim jaki jest! Pomimo nieustających knowań niezliczonych
nienawistników rozmaitej maści  - wśród ludzi górę bierze pragnienie pokoju.
A wszystko to w cichości i pokorze tak jak naucza nas Pan!

Oceń 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

XsaweryRicci 16:03:51 | 2014-02-27
Mogła jeszcze odpowiedzieć, że najlepszymi uczynkami Katolika jest modlitwa, post jałmużna i które praktykuje bez względu na okoliczności i naciski.

Oceń 2 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Kinga 14:41:51 | 2014-02-27
A ja chciałam powiedzieć, że Jezusa czuje wszędzie, w każdym momencie mego życia. Mówi do mnie cały czas prosto jak do człowieka, który nie może wielu rzeczy pojąć i za to Mu dziekuję. Miałam ciężki czas w życiu wiadomo egzaminy, kłopoty rodzinne i nie tylko, ale losując sobie cytat z Pisma czułam odpowiedz np. kiedy się stresowałam to wylosowałam cytat - "Daleko bądź od trwogi, bo nie masz się czego obawiać". I to jest tylko jeden przykład, a są ich miliony. 

Oceń 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~grzegoorz(nieGrzegorz) 21:53:29 | 2014-02-26
>>Co to za "grzechy" które bóg nam rzekomo "wybaczył" i...<<?  Grzech to kwestia duchowa a nie prawno-porządkowa. Dotyczy ludzi wiary a nie dotyczy niewiernych. Chorobą  to może najpierw być nieuświadomiony strach, instynktowne reagowanie przeciw komnukolwiek i prewencyjne atakowanie:  gestem, słowem, wyzwiskami, pogardliwością. Takie zwyczajne prymitywne psucie czegokolwiek. Za moich młodych lat mówiło się na to "kundlizm" (od nędznego psa).
Ale jest lekarstwo na nierozpoznane choroby - nadprzyrodzona moc Pana Jezusa! Szukajcie a znajdziecie! 

Oceń 3 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook